ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 11:33

Türk buz hokeyi hakemleri İsrail'den başarılı döndü

Türk buz hokeyi hakemleri İsrailden başarılı döndü


İsrail'de düzenlenen 19. Maccabiah 2013 oyunlarında ilk kez görev yapan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'ndan (IIHF) kokartlı üç hakem başarılı yönetimleri ile takdir topladı.

Federasyon Başkanı Orhan Duman ve Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Serhat Enyüce'nin yaptığı çalışmalar ve yurtdışındaki federasyonlarla olan ikili ilişkileri sayesinde müsabakaları yöneten Başhakem Çınar Zeki Kuntel, Linesman Erhan Bulut ve Linesman Cemal Ersin Kaya, Türkiye'nin tanıtımına destek verdi.

Dört senede bir düzenlenen oyunlara bu sene ilk defa buz hokeyi branşı da dahil edildi. Dünyada öncü olan ülkelerden Kanada – Amerika – Rusya - Ukrayna, evsahibi İsrail'den katılan takımlar üç kategoride mücadele etti.

TBHF Başkanı Orhan Duman yaptığı açıklamada, Türkiye'yi böyle büyük ve önemli bir uluslararası organizasyonda temsil eden hakemlere teşekkürlerini ileterek, başarılarının devamını diledi.

Duman, ayrıca Türk Buz Hokeyi'nde milli makımlarda olduğu gibi hakem müessesinde de seviyenin yükselerek kalitenin arttığını, hakemlerin uluslararası organizasyonlarda önemli görevler alarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini vurguladı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER