ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 18:43

TÜFAD'tan, Hami Mandıralı'ya güven ve destek

TÜFADtan, Hami Mandıralıya güven ve destek


Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Trabzon Şubesi yönetim kurulu, Mustafa Akçay ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına getirilen Hami Mandıralı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TÜFAD Şube Başkanı Nurettin Balaban, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleşen ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, bir yıl içerisinde şube üyelerinden önce Tolunay Kafkas, ardından da Mustafa Reşit Akçay’ın Trabzonspor’daki görevinden ayrıldıkları hatırlatıldı. Kafkas’ın, Kardemir Karabükspor’da başarılı bir şekilde çalışmaya devam ettiğini belirten Balaban, Akçay da Trabzonspor’a maddi ve manevi kazanımlarına tüm spor kamuoyunun şahit olduğunu kaydetti.

Trabzonspor hiç bir zaman kendi bünyesinden çıkan teknik adamlarla başarısız olduğunun söylenemeyeceğini savunan Balaban, "Bunun en önemli örneği ortada; her zaman söylüyoruz Trabzonspor kuruluş tarihinden bugüne kadar 30 tane kupa almış 27 tanesi Trabzonsporlu teknik adamlara ait. O zaman yönetenler başarısızlığı teknik adamlarda değil başka yerlerde aramalı. Bu nedenle bundan sonraki süreçte Hami Mandıralı hocaya her türlü desteğin kayıtsız ve şartsız verilmesi gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Ülkemizde İstanbul takımlarında futbol oynamış ve bu gün teknik adamlık yapanlara bakıldığında bu kulüplerin kendi bünyesinden çıkan teknik adamlara ülke genelindeki futbol dünyasında var olup yücelmeleri için yaptıkları araştırıldığında aradaki farkı rahatlıkla göreceklerdir." dedi.

Balaban, Trabzonspor’un alt yapısından gelip, tüm yaş gruplarında futbol oynayarak teknik adamlığa milli takımlarda başlayan ve Türkiye Ümit Milli Takım hocalığı yapan Mandıralı’nın, Trabzonspor’da da başarılı olacağına inandıklarını vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER