ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 17:00

TTF, Seyithan’ın ev hayali için yardım kampanyası başlattı

TTF, Seyithanın ev hayali için yardım kampanyası başlattı


Türkiye Tekvando Federasyonu (TTF) Mısır'daki Afrika Kupası müsabakasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden milli sporcu Seyithan Akbalık'ın ailesine ev alma hayalini gerçekleştirmek için yardım kampanyası başlattı.

Türkiye Tekvando Federasyonu (TTF) Başkanlığı’nın 2014 yılı faaliyetleri programında yer alan Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası ve Büyükler Milli Takım Seçmeleri kadınlar 46 kilo ve erkekler 63 kilo müsabakalarıyla başladı. 2 Mart tarihine kadar devam edecek olan müsabakalar Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor. 74 ilden bin 610 civarında sporcu katıldı.

Şampiyonada yarından itibaren erkeklerde 54, 58, 68, 74, 80, 87 ve +87 kilo, kadınlarda ise 49, 53, 57, 62, 67, 73 ve +73 kilo müsabakaları yapılacak. Şampiyonanın ardından verilecek bir gün aranın ardından 2 gün 'Büyükler Milli Takım Seçmesi' yapılacak. Şampiyonada kategorilerinde birinci olan sporcular ve milli takıma seçilen sporcular mart ayında Hollanda’da düzenlenecek ‘Açık Tekvando Turnuvası’na katılacak. Bu turnuvada başarılı olan sporcular ise 1-5 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’da yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Mısır'daki Afrika Kupası müsabakasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden milli sporcu Seyithan Akbalık'ın fotoğrafı yer alan ve 'sonsuza kadar kalbimizdesin' yazan dev bir poster ve astı. TTF ayrıca Seyithan için taziye defteri açıldı. Seyithan için tekvandocular taziyelerini bu deftere yazıyor.

Müsabakaları yerinde kontrol eden TTF Genel Koordinatörü Süleyman Erçin, hayatını kaybeden milli sporcu Seyithan Akbalık’ın, ailesine ev alma hayalini gerçekleştirmek için federasyon olarak ‘Seyithan’ın hayali bizim hayalimizdir’ adlı bir kampanya başlattıklarını söyledi. Hayırseverlerden kampanyaya destek beklediklerini dile getiren Erçin, "Sporcumuzun vefatının 7’nci günü dolayısıyla Alanya Özmüftüoğlu Camii’nde mevlüt okutacağız. Salonda bir de taziye defteri açtık. Seyithan’ı yakından tanıyan gönül dostları defteri imzalıyor. Mısır’daki sporcuların imzaladığı posteri ve taziye defterini ailesine vereceğiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER