ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 12:05

TT Arena'da sakatlık korkusu!

TT Arenada sakatlık korkusu!

Türk Telekom Arena'daki zemin sorununu Galatasaraylı futbolcuları olduğu kadar rakip oyuncuları da olumsuz yönde etkiliyor.


Zeminden sorumlu kişi olan İngiliz Phil Sharpless ise ilk kez konuştu. TT Arena'nın zemininden sorumlu kişi olan İngiliz uzman, zeminin Madonna konserinden sonra bozulduğunu itiraf etti.

TT Arena'nın zeminin görünen kellikler dışında iyi olduğunu yapılan rötuşların işe yaradığını ve oluşabilecek herhangi bir sakatlıktan zeminin sorumlu tutulamayacağını söyledi.

Temmuz ayında konser sırasında tonlarca ağırlıktaki kamyonun zemini tamamen mahvettiğini tahliye sistemine zarar verdiğini, ardından gelen yağmurlu ve soğuk kışın ise stadı bu hale soktuğunu belirtti. Sharpless asıl bombayı ise burada patlattı ve "bu noktada çimden yeni kökler beklemek imkansız" dedi.

Arsenal'ın ve Real Madrid'in zemininden sorumlu Paul Burgess ile sürekli konuştuğunu ve destek aldığını belirten Sharpless, en büyük sorununun stadın üst tarafından olması gereken ve stadın çimlerini ısıtarak güneş ışığı almasını sağalayacak ray sisteminin olmadığını itiraf etti.

Preston'daki Myerscough Kolejinde çim uzmanlı olarak derece yapan ve ABD'de eğitim gören Sharpless, Ocak ayında 150 bin euroluk bir iyileştirme yaptıklarını ama UEFA'nın Real Madrid maçının TT Arena'da oynanması için çok zor ikna olduğunu belirtti.
 
UEFA'ya her hafta rapor gönderdiğini belirten Sharpless, "Birkaç hafta önce evet bu sahada maç oynamak çok riskliydi. Çünkü sakatlık riski çok fazlaydı. Ama şimdi gördüğünüz düzeyde" dedi.

G.Saray'ın geçtiğimiz günlerde 1 milyon euro harcayarak 4 ışık makinesi aldığını ama sadece 4 tane olduğunu belirten Sharpless, her hafta 50 bin euro bakım için harcandığını da sözlerine ekledi.

UEFA'nın G.Saray'ın TT Arena'da oynamak istemekte diretmesi yüzünden sarı-kırmızılı takımdan zeminden kaynaklanacak bir sakatlıktan sorumlu tutulacağını G.Saray'a ilettiği de gelen haberler arasında.

(Fotospor)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER