ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 12:17

TSYD'nin 50. Yıl kutlama programı belli oldu


 Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) içinde önemli bir yere sahip olan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) kuruluşunun 50. yılını (14 Nisan 1963) bir törenle kutlamaya hazırlanıyor.

Yönetim kurulu, Kahraman Bapçum, Erdoğan Arıpınar, Eyüp Karadayı, Yılmaz Canel, Oğuz Tongsir ve Haldun Domaç’dan oluşan kutlama komitesini resmi bir yazı ile onayladı. Komite ise yaptığı 2. toplantı sonunda hazırladığı kutlama programını yönetime sundu.

Buna göre TSYD’nin kuruluş günü olan 14 Nisan Pazar'a rastladığı için 16 Nisan Salı günü TSYD Merkezi'nden kalkacak bir otobüsle kurucu üyeler ve TSYD üyeleri Ankara’ya gidecekler. Türkiye'deki şube üyelerinin de katılması ile heyet Anıtkabir’i ziyaret ederek saygı duruşunda bulunup çelenk koyacak.

50. yıl için hazırlanan programın içinde vefat eden her üyenin adını taşıyan bir ağacın bulunacağı bir anı ormanı, 50 yıl özel rozetleri, fotoğraf sergisi, almanak dünyadaki AIPS üyesi kardeş spor yazarları derneklerine gönderilecek 50. yıl şiltleri, hatıra para ve pul ve çeşitli spor etkinlikleri bulunuyor.

BALO 19 MAYIS'TA

Bu arada dernek 50. yıl balosunu ise İstanbul Levent'teki Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin genel merkezinde yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER