ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 12:27

TSYD'den Terim açıklaması


Türkiye Spor Yazarları; Derneği (TSYD), Mersin İdman Yurdu - Galatasaray maçının bitiminden sonra basın toplantısında yaşanan ve Fatih Terim'in tepkisine neden olayla ilgili olarak açıklama yaptı.

TSYD, 11 Kasım Pazar günü saat 17.00 başlayan Mersin İdman Yurdu - Galatasaray maçının bitiminde cereyan eden ve basın toplantısına akreditasyon kartı olmadan girip Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e soru sorarak bir krizin yaşanmasına neden olan olayla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

TSYD Genel Merkez Yönetimi 12 Kasım'da Galatasaray, Mersin İdman Yurdu ve Türkiye Futbol Federasyonuna yazdığı yazıyı bugün kamuoyu ile paylaşma gereğini duydu. Söz konusu gencin, basın tribününe girmediğinin anlaşıldığının belirtildiği açıklamada, "Ancak 3 girişi bulunan basın toplantısı alanına güvenlik zafiyetinden kaynaklanarak girdiği tespit edilmiştir. TSYD Mersin Temsilcisi Hamdi Yurdakul ile Adana Şubesi Yöneticisi Ali Adalıoğlu'ndan alınan bilgi ve tespitlere göre bir açıklama yapma gereği duyulmuştur." denildi.

Açıklamada ayrıca TSYD'nin girişimleri olayın İI Müdürlüğüne intikali sonucunda da 3 girişi bulunan Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın basın toplantısı alanındaki girişin de teke indirildiği duyurularak şu ifadelere yer verildi:

TSYD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU AÇIKLAMASI

TSYD Genel Başkanı Naci Arkan ve Başkan vekili Faik Gürses'in imzasıyla, 'Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına' başlığında, Mersin İdman Yurdu - Galatasaray maçında basın toplantısı alanına izinsiz giren şahıs hakkında konusuyla yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"11 Kasım 2012 Pazar günü Tevflk Sırrı Gür Stadı'nda oynanan Mersin İdman Yurdu - Galatasaray maçının bitimiyle birlikte basın toplantısı sırasında Teknik Direktör Fatih Terim'e soru soran şahsın güvenlik zafiyetinden dolayı eylemi gerçekleştirdiği anlaşılmıştır.

TSYD bu maç için 3 saat önceden gerekli hazırlıkları bitirerek görevini yerine getirmiştir. Basın tribünü girişinde 2 görevli, 2 stat özel güvenlik görevlisi ve 1 polis ile birlikte giriş çıkışları kontrol altına almış ve hiçbir sorun yaşanmamıştır.

Maç sonrası basın toplantısı için giriş katındaki odaya girildiğinde ise söz konusu terslik yaşanmıştır. Mersin TSYD Temsilcisi Hamdi Yurdakul'dan alınan bilgiye göre basın toplantısı alanına 3 girişin bulunduğu (iki kapı şeref tribününe açılmış, 1 kapıda foto muhabiri kapısıdır) tespit edilmiştir.

Söz konusu şahıs hiçbir güvenlik görevlisi bulunmayan parantez içindeki alanları kullanarak adeta elini kolunu sallaya sallaya basın toplantısı alanına girmiştir. Edinilen bilgiye göre fotoğrafı tespit edilen bu şahsın gazeteciliğe meraklı bir kişi olduğu saptanmış daha öncede Mersin idman Yurdu - Fenerbahçe maçında aynı eylemi tekrarladığı anlaşılmıştır.

Takım elbiseli iyi giyimli olduğu tespit edilen İstanbul'dan GS TV ve Dergisi elemanları yanında bir süre sohbet ettiği belirlenen şahıs topluca giriş yapılırken araya sızmıştır. Hiçbir mazeret olmaksızın bu şahsın bu derece güvenlik zafiyetinden yararlanıp Sayın Fatih Terim'e soru sorması affedilecek bir durum değildir.

TSYD şahsın kimlik bilgilerini de ele geçirmek üzeredir. Bilgiler geldiğinde yine sizlerle paylaşılacaktır.
TSYD akreditasyonları yaparken büyük bir titizlik ve gayret sarf etmekte her meslektaşımızın kimlik bilgileri alınarak federasyon ve ilgili kuruluşlara gönderilmektedir. TSYD bir güvenlik kuruluşu değildir. O bakımdan Mersin İdman Yurdu kulübünün alanlarda daha titiz bir güvenlik uygulaması yapması tek dileğimizdir.

Durumu saygı ile bildirir, Sayın Fatih Terim'e yapılan bu uygunsuz davranış biçimini de kınadığımızı belirtiriz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER