ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 15:35

TSYD 51 yaşında

TSYD 51 yaşında

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD), 51. kuruluş yıl dönümü kutlandı.


TSYD'den yapılan açıklamada, 14 Nisan 1963 tarihinde Adnan Akın ve arkadaşları tarafından kurulan, Türk spor basınının en büyük derneğinin, aradan geçen 50 yılda spor camiasını bir arada toplamanın mutluluğu içinde olduğu belirtilerek, "Derneğimiz, aile ortamında hem sporcu yetiştirmekte hem de üyelerine aileleriyle birlikte her türlü hizmeti vermeye devam etmektedir" denildi.

Kuruluş yıl dönümü nedeniyle TSYD'nin Levent Tesisleri'nde tören düzenlenirken, yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu organizasyonda, Atatürk anıtına çelenk konuldu.

TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, yaptığı konuşmada, "Bize emanet edilen bu derneği, genç nesillere en iyi şekilde devretmek için çalışıyoruz. 12. yönetim olarak biz, bayrağı en yükseğe dikmek için büyük uğraş veriyoruz. Spor basının gücü, varlığını her yerde hissettirmeye, kalitesiyle devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan kuruluş yıl dönümü çerçevesinde, Levent Camisi'nde öğle namazı sonrası, ebediyete intikal eden kurucular, yöneticiler, üyeler ve çalışanlar için bir mevlit okutuldu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER