ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 19:48

TSK'dan engellilere yaz spor okulu

TSKdan engellilere yaz spor okulu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü, 13-26 yaşlarındaki bedensel engellilere yönelik ücretsiz yaz spor okulu düzenleyecek.


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, proje sayesinde rehabilitasyon merkezindeki sporcu gazilerle bedensel engelli gençlerin buluşturulması, engelli bireylerin sporla tanıştırılması ve yeni oyuncuların kazandırılması amaçlanıyor.
Proje ile birlikte tekerlekli sandalye basketbol, ampute futbol, engelli okçuluk, tekerlekli sandalye tenis, tekerlekli sandalye sürüş teknikleri, tekerlekli sandalye masa tenisi ve engelli bocce branşlarında engelli bireylerin spor yapmaları sağlanacak. Eğitimlerde başarılı olanlar aynı zamanda kulüp sporcusu olma imkanı da bulabilecek.
İki dönem halinde düzenlenecek yaz spor okulunun ilk dönemi 23 Haziran-4 Temmuz, ikinci dönemi ise 7-18 Temmuz tarihlerinde başlayacak ve eğitimlerden ücret alınmayacak. Müracaat edeceklerin spor kulübüyle irtibata geçmeleri gerekiyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER