ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2013 Perşembe 15:00

TRT'nin eski spor müdür yardımcısı Bolcan, son yolculuğuna uğurlandı


TRT'nin eski spor müdür yardımcısı Mehmet Kadri Bolcan, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir kanser tedavi gördüğü hastanede, 65 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Kadri Bolcan'ın cenaze namazı, Karacaahmet'teki Şakirin Camii'nde kılındı. Cenaze namazına Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Doğuş Yayın Grubu Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ, Zaman Gazetesi Spor Yazarı Okay Karacan, TRT çalışanları, Bolcan'ın ailesi ve sevenleri katıldı.

Mehmet Kadri Bolcan'ın cenazesi, namazın ardından Topkapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Doğuş Yayın Grubu Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ yaptığı açıklamada, merhum Mehmet Kadri Bolcan'la geçmişte TRT'de beraber görev aldıklarını dile getirerek, "TRT'de benim ustamdı. Yanı sıra Kadri ağabey önemli bir spor adamıydı. Sessiz sedasız, kendince çok şeyler üretmiş, Türk sporuna çok katkısı olmuş bir spor adamıydı. Şahane bir spor gazetecisiydi. Ben ondan çok şey öğrendim. Hala ondan öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum. Tamamını uygulayabilmiş olduğumu da düşünmüyorum. Çünkü çok dolu bir insandı bu anlamda. Ona layık olmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda kişilğiyle de çok örnek bir insandı. Allah rahmet eylesin." ifadelerini kullandı.

MEHMET KADRİ BOLCAN KİMDİR?

1948'de İstanbul'da doğan Mehmet Kadri Bolcan, İİTİA Radyo Televizyon bölümü mezun oldu. Gazeteciliğe 1970 yılında Özgür ve Ortadoğu gazetelerinde başlayan Bolcan, 1977 yılında TRT İstanbul Haber Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı.

1997 yılında emekli olan Kadri Bolcan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Dünya Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesiydi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER