ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 13:45

Tromsö taraftarından destek istiyor!

Tromsö taraftarından destek istiyor!

Norveç'in Tromsö IL takımı yöneticileri, yarın oynanacak Beşiktaş maçı öncesi, taraftarlardan destek istediler.


Yaptıkları basın bildirisi ile Tromsö ve çevresindeki kasabalarda oturan halkı İstanbul'a gelerek maçı izlemeye çağıran yöneticiler, Beşiktaş'ı ancak taraftar desteği ile yenebileceklerini söylediler. Pazarlama Direktörü Trond Steinar Albertsen "ne kadar çok taraftar maça gelirse o kadar çok kazanma şansımız var. Onun için tüm taraftarlarımızı hatta taraftar olmayan çevre halkını maça davet ediyoruz. Beşiktaş taraftarı karşısında azınlıkta olacağız ama taraftarımızın sayısı ve desteği ne kadar çok olursa o kadar şansımız var"dedi. Kulübün İnternet sayfasındaki çağrıya cevap yazan taraftarlar ise, Tromsö'nün Galatasaray'ı yendiği maçı hatırlatarak "korkmayın, Beşiktaş'ı da eleyerek grup maçlarını oynayacağız" cümlelerini kullandılar.

5 BİN SEYİRCİ BEKLİYORLAR

Maçın oynanacağı sahada Tromsö taraftarlarına D bölümünde 300 kişilik yer ayrıldığını belirten Tromsö yönetimi maça yaklaşık 5 bin Norveçli seyircinin gelmesi durumunda memnun olacaklarını açıkladılar. Tromsö yöneticilerinden Berg Johansen maça basının gösterdiği ilginin de kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

AGNAR CHRİSTENSEN "2-1 AVANTAJ"

Tromsö Teknik direktörü Agnar Cihristensen İstanbul'a hareketi öncesi DHA'ya yaptığı açıklamada "ilk maçta aldığımız 2-1'lik galibiyet bizim için bir avantaj. Norveç takımları olarak dış sahada her zaman iyiyiz. Tromsö daha önce de Türk takımları karsısında başarılı sonuçlar aldı. Perşembe günü oynanacak maçta değişik taktik uygulayabiliriz. İlk karşılaşmanın başında yaptığımız hataları yapmayacağız. Beşiktaş güçlü bir takım çok iyi yabancı oyuncuları var. Türk oyuncular bireysel olarak teknik oyuncular ama kendilerini göstermek için çok hata yapıyorlar. Dikkatli olmamız gerektiğini biliyorum ama hızlı ve paslı oynarsak, ikili mücadeleleri kazanır, rakip oyuncuların hatalarını lehimize çevirebilirsek Beşiktaş'ı yenmemiz zor olmaz. Ben grup maçı oynayacağımız konusunda ümitliyim. Oyuncularım da öyle. Umarım maçın neticesini penaltılar belirlemez" dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER