ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 09:33

Tribünde casus var!

Tribünde casus var!

Yayıncı kuruluşun kötü tezahüratta sesi kısması nedeniyle Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş harekete geçti.


Üç Büyükler'in ezeli rekabeti yeni bir boyut kazandı. Ancak bu kez sahada değil, tribünde! Hem de casusluk filmlerine taş çıkartacak cinsten.

Sabah'ın haberine göre, iddialara göre Lig TV'nin maçlarda tribünlerden yükselen küfürler sırasında sesi kısması; Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ı harekete geçirdi. Gözlemci raporlarına güvenmeyen Üç Büyükler'in, birbirlerinin statlarına gizlice kulüp çalışanlarını gönderdiği öğrenildi.

BİRBİRLERİNİ İHBAR EDİYORLAR

Lig TV maç esnasında statlardan yükselen küfürlerde sesi kıssa bile bu küfürlerin görevli kişiler tarafından kayıt altına alındığı belirtildi. Bu kayıtların herhangi bir cezai durumda, "Bakın rakibimizin tribünlerinde de şu maçta da küfür edilmişti" denilerek, Türkiye Futbol Federasyonu'nun önüne koyulduğu ileri sürüldü.

FENER'İN GÖZÜ TAHKİM'DE

Konya karşılaşmasında G.Saray aleyhine yapılan küfürlü tezahürat nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe'nin Tahkim'e yaptığı itiraz, yarın görüşülecek.

4. MAÇTA SEYİRCİSİZ OYNAMA

TFF Disiplin Talimatnamesi'nin 52. maddesine göre, 3 maça kadar kötü tezahürata artarak ağır para cezası uygulanıyor. 4. maçtan itibaren hem seyircisiz oynama hem de para cezası geliyor. 7. kez tekrarlandığında seyircisiz oynama 2 maça çıkıyor. Para cezaları da artarak devam ediyor. Yeni talimatnameye göre ceza için kötü tezahüratta devamlılık ve yapan sayısı aranmıyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER