ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2014 Salı 23:24

’’Tribün kapatma’’ açıklaması

Tribün kapatma açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, tüm stadyumlar için İl Güvenlik Kurulları tarafından teknik yönden istenen raporlar doğrultusunda Diyarbakır Atatürk Stadyumu’nda yapılan incelemelerde bazı tribünlerin güvenlik gerekçesiyle kapatılmasının gerektiği bildirildi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı, basında çıkan Diyarbakır Atatürk Stadyumu’nun bazı tribünlerinin hazırlanan teknik rapor gerekçesiyle kapatılmasının oynanacak Galatasaray kupa maçı öncesinde krize neden olduğu şeklindeki haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Yaklaşık 5 ay önce tutulan bu rapor doğrultusunda söz konusu stadyumda bu tribünlere seyirci alınmamaktadır. Bakanlığımız tarafından yürütülen yeni stadyum projeleri kapsamında Diyarbakır’a 33 bin seyirci kapasiteli stadyum planlanmış, ihaleleri gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır. Yaklaşık 150 Milyon TL’ye mal olacak bu projeyi 2016-2017 sezonunda sporun hizmetine vermeyi planlıyoruz. Bu bağlamda son derece modern bir stadyumun yapımı ile birlikte ekonomik ve teknik ömrünü tamamlamış Atatürk Stadyumu’nu da yıkmış olacağız. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü bundan önceki tüm maçlarını Bakanlığımız tarafından kendilerine tahsis edilmiş Seyrantepe Tesisleri’nde oynamaktadır. Diyarbakır ilinde heyecan duyulmasına neden olan Galatasaray kupa maçı nedeniyle Atatürk Stadyumu’ndaki güvenlik açısından teknik sıkıntılardan dolayı taviz vermemiz mümkün değildir” denildi.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER