ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 12:51

Triatlon genç bayanlarda İpek Öztosun, gümüş madalya kazandı


İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı öncesinde son uluslararası organizasyon Triatlon Avrupa Kupası İstanbul 2013 gençler katagorisinde İpek Öztosun, ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

    Kazlıçeşme-Yenikapı arasında düzenlenen organizasyonda, 30 ülkeden yaklaşık 200 sporcu katılıyor. Yarışlar ilk olarak genç erkekler ve genç bayanlar yarışı olarak başladı. Yüzme parkuru olarak başlayan yarışlar daha sonra bisiklet turu ile devam etti. 20 kilometre bisiklet süren gençler ardından 5 kilometre koşu ile Triatlon Avrupa Kupası İstanbul 2013 yarışlarını tamamladı. Turu Macaristanlı sporcu Zsnett Horvath 1.03.33'lük derecesiyle birinci tamamlarken Türk sporcu İpek Öztosun ise 1.05.56'lık derecesi ile ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı. İpek Öztosun ayrıca Türk Triatlon tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

    İpek Öztosun yarışı ikinci olarak tamamladığı için çok mutlu olduğunu ve ülkemize bu başarıyı yaşattığı için gurur duyduğunu söyledi.

    Genç erkeklerde ise Rus sporcu Ilya Prasolov 54.57'lik derecesiyle birinci oldu. Öte yandan genç erkeklerde ilk on içinde iki Türk sporcuda yer aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER