ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 11:52

Trabzonspor'un 6 maçlık cezaya öfkesi bitmiyor


Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ali Uzunay, Fenerbahçe maçında çıkan olaylardan dolayı verilen cezanın, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Trabzonspor’a karşı yargısız ifnasızın bir göstergesi olduğunu savundu.

Bordo-mavili kulübe verilen 6 maç seyircisiz oynama cezasını ‘çifte standart’ olduğunu söyleyen Uzunay, “Daha önceleri oynanan derbi maçlarda çıkan olaylara bakıldığında verilen bu cezanın tamamıyla yanlı verildiğini anlamaktayız. Binlerce insanın sahaya girildiği, statların yangın yerine çevrildiği, insanların yaralandığı, hayati tehlikelerin yaşandığı maçlarda bile bu kadar ceza verilmemişti.” dedi.

Trabzon’daki olayları tavsip etmediklerini, fakat olayların olduğundan çok abartıldığı ifade eden Uzunay, açıklamasına şöyle devam etti: “Sahaya hiçbir seyirci girmemiş, futbolculara fiili bir saldırı olmamıştır. Rakip takımın kalecisi seyircimizi tahrik etmek için elinden gelen tüm çirkefliği yapmıştır. Bunlar görüntülerle de kayıt altındadır. Tüm bu olanlara bakıp da 6 maç ceza vermek tamamıyla düşmanvari bir karardır. Verilen kararda şike koruyucularının gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır.”

Uzunay, adaletsizlikler devam ettiği sürece bu öfke ve nefretin önüne geçmenin mümkün olmayacağı uyarısında bulundu. Bir karar verirken yapılanlara göre verilmesi gerektiğini kaydeden Uzunay, “TFF vermiş olduğu bu kararla tartışılır olan itibarini hepten kaybetmiştir. Kime, neye hizmet ettikleri gün yüzüne daha da çıkmıştır. Biz ceza almaya değil, bu adaletsizliğe ve çifte standarda karşıyız.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER