ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:44

Trabzonsporlular 3 Temmuz'un yıl dönümünü kutladı

Trabzonsporlular 3 Temmuzun yıl dönümünü kutladı

Trabzonsporlu taraftarlar “3 Temmuz Dünya Temiz Futbol Günü” adını verdikleri eylem çerçevesinde şike soruşturmasının yıl dönümünü kutladı.


Atatürk Alanı’nda ellerinde Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım aleyhine pankartlar olduğu halde toplanan yaklaşık 150 kişilik taraftar grubu, UEFA lehine sloganlar attı. Malatya’dan 19 gün önce yola çıkan ve temiz futbol için yürüyerek bugün öğle saatlerinde Trabzon’a varan 36 yaşındaki Trabzonspor taraftarı Yunus Metin de gösteriye katıldı. Taraftarların büyük ilgi gösterdiği Yunus Metin omuzlara alındı, gruba üçlü çektirdi.
 
950 KİLOMETRE YOL KAT ETTİ
Yolculuğu başlangıcında doğal şartlardan ve vücudunun tempoya alışmasından dolayı zorluk çektiğini belirten Yunus Metin, “Tokat’tan sonra yolculuğum güzelleşti. Sahil yolunda büyük ilgi vardı. Herkesten destek geldi. Müthiş bir duyguydu. Görele’den sonra Trabzon’a geldim sayılır zaten. Her ilçede karşılama vardı. Trabzon’u anlatmaya gerek yok, yaşamak lazım. Amacım adalet ve temiz futbol. Trabzonsporumuzun çalınan hakkını almayı amaçlıyoruz. 950 kilometre yürüdüm. 19’uncu gün Trabzon’a geldim. Ayağımız taşa dahi takılmadı. Burnumuz dahi kanamadı. Tehlikeler atlattık ama insanların duasıyla güzel bir yola çıktık. Tek değildim yürürken. Milyonlarca temiz futbol isteyen taraftarların gönlü benimleydi. Ben beden olarak tek yürüdüm ama milyonlar hep birlikteydik” dedi.
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER