ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 20:49

Trabzonsporlu taraftarlar son anda UEFA binası önüne geldi

Trabzonsporlu taraftarlar son anda UEFA binası önüne geldi

5 Trabzonspor taraftarı, Fenerbahçe'nin duruşması bittikten sonra UEFA'nın merkez binası önüne gelerek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Fenerbahçe'yi eleştiren pankartlar açtı.


Fenerbahçe ve TFF'yi suçlayan bordo-mavili taraftarlar, "Güçlünün mü, haklının mı yanındasınız" dedi.

UEFA'nın önünden ayrılan son topluluk olan Fenerbahçe taraftarları buradan çıkarken, polis, Trabzonsporlularla Fenerbahçelileri bir araya getirmedi. Fenerbahçeliler ayrılırken polis, onları karşı kaldırıma yönlendirdi. Trabzonsporlular ve Fenerbahçeliler birbirlerine karşılıklı hakaretlerde bulundular.

Sözlü atışmalar bir müddet kaldırımdan kaldırıma sürdü. Trabzonsporlu taraftarlar Türkiye'de şikenin legal olduğunu, güçlünün haklıya karşı olduğunu ileri sürdüler. UEFA'nın bu işin peşini bırakmadığını ve er ya da geç adaletin sağlanacağını belirttiler.

TRABZONSPORLULAR'DAN AZİZ YILDIRIM PANKARTI

Bu arada Trabzonsporlu taraftarlar, açtıkları pankartlarla UEFA'ya gönderme yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın karikatürize edildiği pankartta, sarı - lacivertli kulübün başkanının suçlu olduğu vurgulandı.

Açılan pankartta İngilizce olarak, "Wake up! He is guilty", (Uyan. O suçlu) yazarken, Aziz Yıldırım'ın suçlu olduğu iddia edildi.

Bordo - mavili taraftarlar UEFA binasının önünde slogan atarak, Fenerbahçe aleyhine tezahürat yaptılar. Taraftarlar ile basın mensupları arasında ise kısa süreli küçük tartışma yaşandı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER