ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 17:28

Trabzonspor'da yabancıların alacakları ile ilgili açıklama

Trabzonsporda yabancıların alacakları ile ilgili açıklama


Trabzonspor Yönetim Kurulu, göreve geldikten sonra kulübe yönetici katkısı da dahil olmak üzere 17 milyon 500 bin liralık kaynak aktarıldığını, bu bedelin de futbolcu alacakları başta olmak üzere, kredi geri ödemeleri ve diğer acil giderlerde kullanıldığını bildirdi.  
 
Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamada,  son günlerde medyada özellikle yabancı oyuncuların alacaklarına yönelik çeşitli spekülasyonlar yer aldığı ve bu nedenle bir açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtilerek, şunlar ifade edildi:  
 
"Buna göre 26 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurulda üyelerimizin oylarıyla seçilen yönetim kurulumuz, 28 Mayıs’ta düzenlenen devir teslimle görevi devralmış ve tüm hızıyla kulübümüzün birçok alanda tıkanıklık yaşamaması adına yoğun bir çalışma dönemine başlamıştır. Ekonomik faaliyetler de bu kapsamda gündemimizin ilk sırasına oturmuştur. Bu süreçte yönetici katkısı da dahil olmak üzere kulübe 17 milyon 500 bin liralık kaynak aktarılmış olup, bu bedel futbolcu alacakları başta olmak üzere, kredi geri ödemeleri ve diğer acil giderlerde kullanılmıştır. Kulübümüze geçmiş dönem alacaklarına karşılık ihtarname gönderen futbolcularımızdan Adrian Mierzejewski, Souleyman Bamba ve Paulo Henrique’nin bahse konu tüm alacakları ödenmiştir. Şu an itibariyle kulübümüze ihtarname gönderip alacağını tahsil edemeyen hiçbir oyuncumuz bulunmamaktadır."  
 
Yönetim kurulunun önceki yönetim kurulundan devir olarak gelen yaklaşık 16 milyon lira tutarındaki futbolcu borçlarının da ödenmesi adına gerekli planlamaları yaptığı vurgulanan açıklamada, "Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu bedelin belirli bir tutarı ödemiş olup, geri kalan futbolcu alacaklarının da kamp başlangıcından önce futbolcuların hesaplarına aktarılabilmesi doğrultusunda gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. Yönetim kurulumuz, gerek çalışan, gerekse de futbolcularımıza asla borçlu olunmaması gerektiği yönünde bir anlayışa sahip olup, bu durumun hedeflenen başarıların sağlanmasında ne derece önem taşıdığının bilincindedir. Kamuoyundan ve taraftarlarımızdan beklentimiz yönetim kurulumuzun şeffaflık anlayışı gereği resmi olarak yapılan açıklamalara itibar etmeleri, bunlar dışında dile getirilen spekülasyonları dikkate almamalarıdır" ifadelerine yer verildi.  
 
   
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER