ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2018 Cuma 16:59

Trabzonspor'da Hosseini'nin maliyeti belli oldu

Trabzonsporda Hosseininin maliyeti belli oldu

Bordo-mavili kulüp, 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladığı İranlı futbolcuya, ilk iki sezon için toplam 1 milyon avro garanti ücreti ödeyecek.


Trabzonspor'da İranlı oyuncu Majid Hosseini'nin transfer maliyeti belli oldu.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamada, profesyonel futbolcu Majid Hosseini'nin transferiyle ilgili mali ayrıntılara yer verildi.

Anlaşmaya göre, 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık mukavele yapılan oyuncuya, 2018-2019 ve 2019-2020 sezonları için 500'er bin avrodan toplam 1 milyon avro garanti ücret ödeneceği vurgulandı.

Bir yıllık opsiyonun kullanılması halinde 2020-2021 futbol sezonu için Hosseini'nin 600 bin avro garanti ücret alacağı aktarılan bildirimde, "Mohsen Ebrahimi Aliabad'a menajerlik hizmet bedeli olarak 45 bin avro ödenecektir. Futbolcunun opsiyonunun kullanılması halinde, menajerlik hizmet bedeli olarak 60 bin avro daha ödenecektir." ifadeleri yer aldı.

- Bonservis ve yetiştirme bedeli için 600 bin dolar ödenecek

Hosseini'nin transferi karşılığında İstiklal Kulübü'ne 400 bin dolar bonservis ödeneceği, oyuncunun yetiştirme tazminatının da en fazla 200 bin dolarlık tutarının kulüp tarafından karşılanacağı aktarıldı.

Açıklamada, oyuncunun 100 bin dolarlık serbest kalma bedelinin ödenmesi yerine, 600 bin dolar bonservis ve yetiştirme tazminatı verilmesi kararıyla ilgili şu görüşler paylaşıldı:

"Buna karşılık oyuncu Majid Hosseini'nin kulübü İstiklal ile arasındaki sözleşmenin serbest kalma maddesi kullanılmış olsaydı, kulübümüz öncelikle 100 bin dolar serbest kalma bedeli ve 240 bin avro yetiştirme bedeli olmak üzere yaklaşık 380 bin dolar tutarında bir maliyetle karşılaşacaktı. Geçici lisansı için FIFA'ya başvurulacak oyuncu, asgari 30 günlük bir sürede oynayamayacaktı. Bu süreçleri yaşamak yerine, İstiklal Kulübü ile anlaşarak transferi gerçekleştirme yoluna gitmemiz dolayısıyla, ortaya çıkan 220 bin dolar tutarındaki fazla ödemenin, 120 bin doları oyuncu tarafından, 55 bin doları menajeri tarafından ve 45 bin doları da kulübümüz tarafından karşılanmıştır."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER