ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 12:41

Trabzonspor'da camiaya destek çağrısı


Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Büyükaydın, ligde sona yaklaştıkça zorlu haftalara girildiğini belirerek, camiadan takıma destek istedi.

Büyükaydın, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde kalan 8 haftada çok önemli maçlar oynayacaklarına değindi. Bu süreçte bütün camiadan takıma destek beklediklerinin altını çizen Büyükaydın, bu hafta oynayacakları Medical Park Antalyaspor maçına bütün camiayı beklediklerini ifade etti.

Taraftarın kendine yakışır bir şekilde bunu yerine getireceklerine inandığını belirten Büyükaydın, “Birlik beraberlik içinde olduğumuz ve gerekli desteği verdiğimiz sürece takımımızın da iyi sonuçlar alacağını düşünüyorum. Çünkü taraftar desteği futbolcuyu olumlu yönde etkiliyor ve bu da maça yansıyor. Taraftarımızın bu konuda üzerlerine düşeni yapacağına ve camia olarak hep birlikte bu işin altından kalkacağımıza inanıyorum.” dedi.

Büyükaydın, bir gazetecinin, Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski Başkanı Mustafa Çulcu’nun hakem hatalarından en çok mağdur olan takımın Trabzonspor olduğunu söylediğinin hatırlatılması üzerine, daha önce kendisinin de benzer açıklamalar yaptığını hatırlattı. Trabzonspor'un bazı maçlarında hakem hataları müsabakanın sonucu etkilediğini savunan Büyükaydın, o maçlarda kaybettikleri puanlar dikkate alındığında puan cetvelinde daha farklı konumda olacaklarını dile getirdi.

Ligde son haftalar yaklaştıkça zorlu bir sürece girildiğine değinen Büyükaydın, bundan sonra yapılacak hataların telafisinin olmayacağını vurguladı. Bu süreçte MHK ve Türkiye Futbol Federasyonu'na ciddi görevler düştüğünün altını çizen Aydın, “Hakemlerin bundan sonra çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bizim gibi canı yanan kulüpler çok fazla olunca, o zaman futbol faciasına sebep oluruz. Türk futbolunda geçmişten beri süregelen şeyler ortada. Bundan sonra bu şekilde işler olursa o zaman daha kötü şeyler olur. Ben böyle bir şey olmasını beklemiyorum.” dedi.

Hakemlerden sadece adil bir yönetim beklediklerini söyleyen Büyükaydın, “Hakemlere güveniyoruz ama basit hatalar ciddi neticelere sebep olabiliyor. Mesela 3-1 kaybettiğimiz Bursaspor maçında çok ciddi hakem hatalarıyla karşı karşıya kaldık. Bu hataların neticesinde de puan kaybediyorsunuz ve canınız yanıyor. Bunların arkasına sığınmak gibi düşüncemiz yok ama ortada bazı şeyler var. İnşallah bunun altından birlikte kalkacağız.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER