ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:52

Trabzonspor’da basketbolun yeni başkanı Hopikoğlu oldu

Trabzonsporda basketbolun yeni başkanı Hopikoğlu oldu


Önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Trabzonspor Basketbol Kulübü’nde başkanlığa Abiş Hapikoğlu seçildi.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği'nin olağanüstü genel kurulu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapıldı. Eski başkan Mehmet Yiğit Alp ile yönetim kurulu üyeleri ve delegelerin katıldığı genel kurulda, yönetim kurulu faaliyet ve denetleme raporları ile gelecek yılın tahmini bütçesi okunup oylandı. Daha sonra da Abiş Hopikoğlu başkanlığında oluşturulan tek liste ile seçime gidildi. Hopikoğlu, genel kurula katılan 53 kişinin tamamının oyunu alarak bordo-mavili kulübün yeni başkanı oldu.

Hopikoğlu, daha sonra yaptığı teşekkür konuşmasında, devraldıkları bayrağı daha da yukarılara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Öncelikle hedeflerinin Trabzonspor'un ligde kalıcı olmasını sağlamak olacağını ifade eden Hopikoğlu, şöyle konuştu:

"Her seçimde çok büyük iddialar ortaya koyak gibi camianın beklentileri olabilir. Beni tanıyanlar da iyi bilir ki, bütün çalıma hayatım boyunca ayakları yere basan işler yapmaya çalıştım. Bu sorumluluğu da bu bilinçle yapıp, çok fazla hayalcilik peşinde koşmadan birinci amacımızın ligde kalmak olduğunu, ligde kalıcı hali gelmek olduğunu, sonrasında yapabilirsek orta vadede Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyoruz. Uzun vadede de Trabzonspor basketbolunu şampiyonluk olarak Türkiye’nin 4 büyük takımı arasına sokmayı arzu ediyoruz. Bunun için en az 4-5 yıllık bir zamanının ve kurumsal bir çalışmanın gerekliliğini de biliyorum."

Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün Abiş Hapikoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Abdullah Ayaz, Bora Numanoğlu, Ceyhun Eskici, Derya Günal, Dursun Reis, Gökhan Saral, Hasan Aktaş, İsmet Alıcı, Selami Kubaliç, Süleyman Adanur, Süleyman Kalmeci, Veysel Taşkın ve Mehmet Kemal Yazıcıoğlu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER