ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:16

Trabzonspor'da 'Ağabey' dönemi

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, takımda ağabeylik devrini başlattı.


Oyuncularıyla yaptığı toplantılarda teknik direktörden önce ağabeyleri olduğunu vurgulayan Kafkas, tüm sorunlarını kendisiyle paylaşmalarını istedi.

ÖZEL GÖRÜŞMELER YAPIYOR
Trabzonspor'da Avrupa'dan elenmeyle başlayan ve ligdeki kötü sonuçlarla üst düzeye çıkan travma, Şenol Güneş'in ayrılma süreciyle doruk noktasına ulaşmıştı. Futbolcuların öncelikle moral motivasyonlarını ve özgüvenlerini yerine getirmeyi amaçlayan Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, tatlı - sert üslubuyla futbolcularıyla ağabey - kardeş ilişkisi kurmaya çalışıyor.

TEK TEK GÖRÜŞME
Tüm futbolcularla birebir özel görüşmeler yapan ve sorunlarını dinleyen Tolunay Kafkas'ın, oyuncuların psikolojisiyle de yakından ilgilendiği öğrenildi. Öğrencilerine, her türlü sorunlarını kendisine anlatmalarını isteyen Kafkas, ayrıca takım kaptanlarına da talimat vererek takımdaki tüm rahatsızlıkların mutlaka kendisine iletilmesini istediği öğrenildi.

"TEKNİK DİREKTÖRDEN ÖNCE AĞABEYLERİYİM"
Tolunay Kafkas, futbolcularıyla yaptığı görüşmelerde ve toplantılarda ağabeyleri olduğunu vurguladığını belirterek, "Oyuncularıma da söyledim; onları çok seviyorum. Teknik direktörden önce ağabeyleriyim. Tabii bir teknik direktör olarak kurallarım ve prensiplerim de var. Buna uyanlar olur uymayanlar olmaz" dedi.

KAFKAS'IN TAM KADRO MUTLULUĞU
Trabzonspor'da milli takımlarda bulunan oyuncuların tamamı bugün Trabzon'a döndü. Bordo - mavili takımın sabap basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı çalışmaya Afrika Kupası nedeniyle uzun zamandır takımdan ayrı olan Zokora ve Bamba ile milli takımlarda bulunan Onur, Janko, Adrian ve Sapara da katıldı. Bordo - mavililerde zorlu Sivas ve Fenerbahçe maçları öncesi tam kadro çalışmalara başlamanın mutluluğu yaşandı. Karadeniz ekibinde söz konusu iki maçta oynama ihtimali bulunmayan tek oyuncunun kafatasındaki çatlak nedeniyle dinlendirilen genç sağ bek Zeki Yavru olduğu belirtildi.

YOLCULUK YARIN
Trabzonspor Pazar günü oynayacağı Sivasspor maçı için yarın özel uçakla Sivas'a gidecek. Taraftarlar ve basın mensuplarının da bulunacağı kafileyi taşıyacak uçak saat 15.00'te Trabzon'dan havalanacak. Bordo - mavili takım Pazar günü akşam saatlerinde ise Trabzon'a dönecek.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER