ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 10:56

Trabzonspor taraftar grubu, imza kampanyası başlattı


Trabzonspor taraftar gruplarından bordomavi.net (BMN), kulüp yönetimini aralık ayında yapılacak olağan genel kurula seçim maddesi eklemeye davet etti. Bu amaçla kampanya başlatan BMN üyeleri, yerel gazetelere verdikleri ilanla genel kurul üyelerine seçimli genel kurul için dilekçe vermeleri çağrısında bulundu.

    MBN’nin “Genel Kurul Çağrımızdır” başlığı ile gazeteler verilen ilanda, Türkiye’deki mahkemeler, UEFA ve CAS’ta yapılan yargılamalar sonucunda Trabzonspor’un şampiyonluğunun şike yoluşla çalındığının tescillendiği belirtildi. Buna rağmen Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetiminin, bordo-mavili kulübün haklarının teslim edilmesi ve suçluların cezalandırılması için Türkiye Futbol Federasyonu’na gerekli başvuruları yapmadığı iddia edilen ilanda, “UEFA tarafından 2010-2011 sezonunda şike yaptığı gerekçesiyle Avrupa kupalarından men edilen ve şampiyonluğumuzu çaldığı bütün uluslararası spor yargılamalarında sabit görülen Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yargılanmanın yenilenmesi suretiyle korunmasına resmi başvuru yapmayarak ortak olan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimi bu kutsal görevi Trabzonsporumuz’un haklarını her ne pahasına olursa olsun savunacak olan bir yönetime teslim etmek zorundadır. Bu bağlamda tüzğümüzün 30. Maddasi uyarınca son seçimde oy kullanma hakkı ola kongre üyelerimizin 1/5 oranında noter tasdikli dilekçe vermek suretiyle aralık ayında seçimli olağanüstü genel kurula gidilmesi için çalışma başlatmış bulunuyoruz.” denildi.

    BMN yönetimi, bir süre önce de TFF’ye gerekli müracaatın yapılması için Trabzonspor kulübüne noter kanalıyla ihtarname çekmişti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER