ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 17:25

Trabzonspor, Malouda ve Bosingwa'ya yer açmaya çalışıyor


 Florent Maluoda ve Jose Bosingwa’yı renklerine katarak dikkatleri üzerine çeken Trabzonspor, yabancı oyuncu kontenjanındaki fazlalık nedeniyle bu oyunculara bir türlü imza töreni düzenleyemiyor. Malouda ve Bosingwa ile yabancı oyuncu sayası 12’ye çıkan bordo-mavili yönetim, bu futbolculara lisans çıkartabilmek için 2 eski oyuncusuyla yollarını ayırmak için uğraşıyor.

Malouda ve Bosingwa’ya yer açmak için yoğun bir gayret sarf eden Trabzonspor yönetimi, ilk olarak Davraz kampında yaşadığı sakatlık nedeniyle 6 ay sahalardan uzak kalacak olan Marek Sapara ile anlaşmanın yollarını arıyor. Yapılan görüşmelerde futbolcunun taviz vermemesinden dolayı şuana kadar maddi konularda mutabakat sağlayamayan bordo-mavili yönetim, Sapara’nın sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmek için görüşmelerini sürdürüyor.

Yönetimin görüşme halinde olduğu bir diğer isim ise Emerson. Bu futbolcuyla da görüşme halinde olan Trabzonspor yönetimi, tecrübeli futbolcuyla sözleşme fesih bedelinde anlaşmanın yollarını arıyor. Bordo-mavili yönetimin alternatifler arasında tuttuğu bir diğer isim ise Celutska. Bu futbolcuyu Medical Park Antalyaspor’a kiralamak için yapılan görüşmelerde olumlu bir mesafe alındı. Sapara ve Emerson’da netice alınamaması halinde Celutska alternatifinin devreye sokulabileceği belirtiliyor.

Trabzonspor, Sapara’yı ikna ettiği taktirde Malouda’ya hemen lisans çıkartacak. Bosingwa için ise bir futbolcuyla daha yolların ayrılması beklenecek. Bordo-mavili yönetimin, sözleşmelerini feshetmek istediği oyuncular konusunu maddi olarak en az hasarla atlatmak için işi sıkı tuttuğu ve konunun bu nedenle uzadığı belirtiliyor. Kriz aşıldığı anda da yönetim, Malouda ve Bosingwa’ya Avni Aker Stadı’nda taraftarın da katılacağı görkemli bir törenle imza attıracak.

Bu arada, söz konusu imza töreni için Avni Aker Stadı’da hazırlıklara başlandığı, imza töreninin bir aksilik çıkmaması halinde yarın gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

KAPILAR KAPANDI

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Ele Turu’nda Beyaz Rusya’nın Dinamo Minsk takımıyla 1 Ağustos’ta deplasmanda yapacağı ilk maçın hazırlıklarına da devam ediyor. Çalışmalarını bugünden itibaren basına ve taraftara kapalı olarak sürdürecek olan Karadeniz eki, 30 Temmuz Salı günü de Minsk’e gidecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER