ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 13:39

Trabzonspor, Fırat Aydınus'a tepkili


Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Prof. Dr. Yakup Aslan, Galatasaray maçında eski müsabakalarına oranla daha iyi futbol oynadıklarını, ancak hakeme takıldıklarını söyledi.

    Aslan, 16. hafta maçında deplasmandaki 2-1’lik Galatasaray yenilgisiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, bu sezon oynadıkları maçların çoğunda hakem hatalarının canlarını yaktığını savundu. Galatasaray karşısında da takımlarının eski maçlara oranla daha iyi futbol oynadığını, ancak hakeme takıldıklarını ifade eden Aslan, “Hakem Fırat Aydınus bütün takdir haklarını Galatasaray’dan yana kullandı. Ne faullerde ne de kartlarda adaletli ve tutarlı idi. Faullerde bizimkilere kart, Galatasaraylılara ise nasihat ile yetindi. Mustafa’ya gösterilen kart yanlıştı. Colman ile Riera’nın pozisyonunda olayı başlatan ve ilk tokatı atan Riera idi, ancak Colman dürüst davranıp kendini yere atmadı. Riera ise dürüst davranmayıp Colman’ın eli yüzüne değmediği halde kendini yere attı ve adeta kart göstermek için hazır bekleyen hakem Colman’ı infaz etti. Aynı hakem ilk yarıda Melo’nun Olcan’a yaptığı sakatlayıcı harekete kart gösterme gereği duymadı. Oysa dirsek ve kalça karışımı bir hareketi ile Olcan’ı sakatlamıştı.” dedi.
    
    Galatasaraylı futbolcular Drogba ve Sneijder’in de yardımcı hakem gibi olduğunu öne süren Basın Sözcüsü, hakem Fırat Aydınus’un genelde onların gözünün içine ve hareketlerine bakarak kararlarını verdiğini iddia etti. Bu tür hakem yönetimleri ile Türk futbolunun da hakemliğinin de aşama kat edemeyeceğinin altını çizen Aslan, “Tablo ortada; Türk Milli takımı uluslararası kupalarda yok, hakemlerimiz elit kategoriye çıkacak yerde alt kategorilere indirilmekte. Çünkü, Avrupa’da maç yönetirken tarafsız ve iyi maç yönetmezseniz bedelini ödetirler size. Ülkemizde ise büyük takımların lehine karar verirseniz kararınızın doğruluğu bakılmadan ödüllendirilirsiniz. Fark bu işte.” diye konuştu.

    Trabzonspor çok iyi olmasa da Galatasaray’dan puan alabilecek bir oyun sergilediğini anlatan Basın Sözcüsü Aslan, şöyle tamamladı:
     “Galatasaray’ın yakaladığı 4 pozisyon da uzaktan atılan Sneijder’in şutları ile geldi. Oysa Trabzonspor’un bir topu direkten döndü, bir kaç net gol pozisyonu da ya kaleci Muslera kurtardı ya da oyuncularımız kaçırdı.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER