ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 10:27

Trabzonspor Başkanı'ndan, Aziz Yıldırım'a sert cevap


Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki gerilim giderek tavan yapıyor. 22 Temmuz Pazartesi günü öğlen saatlerinde sarı-lacivertlilerin resmi sitesinde, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Kayserispor Başkanı Recep Mamur'a yönelik iddia edilen sözlerine ithafen sert bir bildiri yayımlanırken, Trabzon cephesinden bu bildiriye sert bir açıklama geldi.

Kanal A'ya konuşan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mamur'a, 'Seni gömecek yer bulamam' gibi bir ifade kullanmadığını söyledi. Fenerbahçe'nin resmi siteden yaptığı açıklamaya da sert tepki gösteren bordo-mavililerin başkanı, 'Siteden değil yüzüme konuşun' ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Kendi kongre üyesinin talebi doğrultusunda mahkeme kararı ile başkanlığı alınan ve yine mahkeme kararı ile en kısa zamanda kongre yapmak şartı konulanarak, geçici süre ile başkanlık koltuğuna oturan bir kişinin ciddiyetinden şüphe edilmeli." dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu, kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı sert bir şekilde eleştirdi. Göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları açıklamalarla ezber bozduklarının farkında olarak her yeni güne başladıklarını belirten Hacıosmanoğlu, söylemleri ile spor dünyasında, sporu yönetenlerin kirli ve karanlık ilişkilerin içinde olmaması gerektiğini, olanların da bu dünyanın dışına itilmesini istediklerini tekrarladı. Hacıosmanoğlu, Aziz Yıldırım’a yönelik eleştirilerini şöyle ifade etti:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Büyük Türkiye Cumhuriyeti’ne en önemli ve kutsal vazifesini yerine getirmemiş ‘Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı’, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimlerini kullanmakta ısrarcı olmamalı. Aldığı sahte çürük raporu sonrası, yürüyüş konusunda zaman zaman kendi aklı bile karışan bir zihniyetin, bırakın spor kulübü yönetmesini, spor alanlarının yanından bile geçmemesi gerekir.

Kendi kongre üyesinin talebi doğrultusunda mahkeme kararı ile başkanlığı alınan ve yine mahkeme kararı ile en kısa zamanda kongre yapmak şartı konulanarak, geçici süre ile başkanlık koltuğuna oturan bir kişinin ciddiyetinden şüphe edilmeli. Bugüne kadar, gerek ulusal ve uluslararası spor yargısında gerek ise adli yargı tarafından suçları tespit edilmiş kişiler, görev süresi boyunca hem kendi camiasına hem de Türk futboluna kabus gibi çökmüştür."

Kendilerinin görev süresi konusunda Trabzonspor’un büyük kongre üyelerinden icazet aldıklarına değinen Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı’ kendisini Trabzonspor Genel Kurulu’ndan yüksek görmek gibi bir gaflete düşmüş olacak ki; haddini aşan yakıştırmalar yapmakta. Üslup konusunda ders alacağımız son birim olan ‘Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı’ umarım bu mesnetsiz ifadelerini UEFA süreci tamamlandıktan sonra da ifade edebilecek bir mecra bulur." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER