ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:09

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'na coşkulu karşılama


Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo-mavili taraftarların dün İstanbul'da Türkiye Futbol Federasyonu'na yürüyüşüne ilişkin olarak, "Emeği çalınanların da yürüme zamanı geldi. Onlar da yürüyorlar. Haklarını elbette arayacaklar, takımın varlık sebebi onlar" dedi.
Fenerbahçe maçından sonra protokol tribünde yaşanan olayların ardından ilk kez Trabzon'a gelen kulüp başkanı Hacıosmaoğlu'nu havalimanında bir grup taraftar sevgi gösterileriyle karşıladı.
Bordo-mavili taraftarlar, çiçek verdikleri Hacıosmanoğlu'na "Kadıköy Fatih'i Trabzon'a hoşgeldin", "Trabzon seninle gurur duyuyor", "Dik dur eğilme Trabzon seninle" diye bağırırken, Fenerbahçe aleyhinde tezahuratta bulundular.
Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hacıosmanoğlu, bordo-mavili taraftarların Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı yürüyüş ve protesto konusunda, "Değerlendirilecek birşey yok. Trabzonspor'un emeğini çalanlar çok yürüyüş yaptı İstanbul'da. Emeği çalınanların da yürüme zamanı geldi. Onlar da yürüyorlar. Haklarını elbette arayacaklar, takımın varlık sebebi onlar. Biz de yönetim kurulu olarak yapmamız gerekenleri yapıyoruz. Bir ufak ihtar olarak algılarsalar onu, bundan sonraki gelişecek olaylar için onlara daha faydalı olur diye düşünüyorum" dedi.
Hacıosmanoğlu, "bundan sonra Türkiye Futbol Federasyonu'ndan nasıl bir tutum bekliyorsunuz" sorusu üzerine şunları söyledi:
"Geldiğimiz günden beri çalışmalarımız var. Biz geldikten sonra şike olayındaki gelişmeleri herkes açık, net bir şekilde görüyor. Detaylı bir şekilde bunları çoğu kez açıkladım. Yolun sonudur bu. Yolun sonunda kararı da haklı olan yana vermeye onlar da ikna olacaklar. Birçoğu da ikna olmuş vaziyette. UEFA'dan sonra FIFA'nın da olduğunu, orada da görüşmelerimizin devam ettiğini, bu takımlardan sonra ülkenin de zor durumda kalacağını defalarca söyledik. Bugün bayram. Bunları konuşmaya da gerek yok. Bayramdan sonra daha büyük hareketlenmeler yaşayacağız hep beraber."
Hacıosmanoğlu, hafta sonundaki Sivasspor maçıyla birlikte 20 günde 6 maç oynayacaklarını dile getirerek, "Trabzonspor'un köklü değişime yeniden yapılanmaya ihtiyacı var dedik. Halen daha değişimdeyiz, yapılanmaya geçeceğiz. Ondan sonra özlenenen Trabzonspor'u, daha iyi seyredeceğiz ama şimdi biliyorsunuz ki geçen yılki kadroya 2-3 oyuncu takviye ettik, onlarla devam ediyoruz. Arkadaşlarımızdan menununuz. Mevcut oyuncuların motivasyonunu yükselttik, onlardan faydalanmanın yollarını arıyoruz. Bu zor şartlarda olduğumuz yerden her ne kadar memnun olmasak da kötü yerde değiliz. İnşallah her geçen gün daha iyi yerlerde olacağız" diye konuştu.


 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER