ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 21:05

Tpao Bölgeler Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Tpao Bölgeler Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi


Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (Tpao) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen ‘Bölgeler Arası Futbol Turnuvası’ bir gösteriyle sona erdi.

Baştan sona renkli görüntülere sahne olan turnuvada finale kalma başarısı gösteren Tpao Adıyaman Bölge Müdürlüğü ile Batman Bölge Müdürlüğü ekipleri Tpao Adıyaman Tesisleri'nde şampiyonluk için karşı karşıya geldi. Batman Bölge Müdürlüğü takımının 4-0’lık galibiyetiyle sona eren maçta Adıyaman Bölge Müdürlüğü ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Oynanan son karşılaşmalar neticesinde Batman Bölge Müdürlüğü’nün şampiyon, Adıyaman Bölge Müdürlüğü'nün de ikinci olduğu turnuvanın üçüncülüğünü Trakya Bölge Müdürlüğü, dördüncülüğünü ise Ankara Bölge Müdürlüğü elde etti.

Lig usulü gerçekleşen turnuvada ilk gün Adıyaman Bölge Müdürlüğü ile Trakya Bölge Müdürlüğü, Batman Bölge Müdürlüğü ile de Ankara Genel Müdürlüğü takımları karşılaşmıştı. Daha önce Adıyaman Bölge Müdürlüğü görevini de yürüten Tpao Genel Müdür Vekili Besim Şişman’ın Adıyaman Bölge Müdürlüğü takımında yer aldığı turnuvanın ilk maçlarında Adıyaman Bölge Müdürlüğü, Trakya Bölge Müdürlüğü’nü 6-1, Batman Bölge Müdürlüğü de Ankara Genel Müdürlüğü takımını 4-1 mağlup etmişti. İlk maçlara iyi başlayan Adıyaman ve Batman takımları finalde karşılaştı ve final maçını kazanan Batman ekibi şampiyonluğunu ilan etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, Tpao Genel Müdür Yardımcıları Murat Altınparmak, Yurdal Öztaş, Vali Mahmut Demirtaş, Petrol İşleri Genel Müdürü Selami İncedalcı, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, diğer bölge müdürlüklerinden ilimize gelen Tpao Bölge Müdürleri, Tpao Adıyaman Bölge Müdürü Halil Murat Demir, futbol severler ve Tpao çalışanlarının izlediği final maçı oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Batman ekibinin güzel oyun ve farklı skorla kazandığı şampiyonluk, havai fişek gösterileri ve kupa seremonisi ile son buldu. Turnuva sonunda konuşan Tpao Bölge Müdürü Halil Murat Demir, turnuvaya ev sahipliği yapmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, bu tür sosyal ve sportif etkinliklerin çeşitli yerlerde çalışanlar arasındaki kaynaşmayı sağladığını vurguladı. 5.’si düzenlenen bu turnuvanın sadece sportif etkinlik olmadığını dile getiren Demir, aynı zamanda bölgelerdeki sahaların gezildiğini ve turnuvanın yapıldığı yerin tarihi ve turistik yerlerinin tanıtıldığını söyledi.

Tpao Genel Müdür Vekili Besim Şişman ise Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Adıyaman’da bulunmak bile kimyamızı değiştiriyor. Adıyaman hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Bu ili ve insanlarını çok seviyorum. Unutamayacağımız anılarımız var burada.” dedi.

Ayrıca Tpao Genel Müdür Vekili Besim Şişman’a Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan tarafından fahri hemşerilik beratı verildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER