ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2013 Salı 14:33

"Top gelmeden nereye atacağımı bilirim"


Beşiktaş'ın başarılı genç futbolcusu Oğuzhan Özyakup, ayağına top gelmeden topu nereye vuracağını bildiğini söyledi.

Siyah - beyazlı genç oyuncu Oğuzhan Özyakup, Beşiktaş Dergisi’ne açıklamalar yaptı. Özyakup, Hollanda ve İngiltere’de aldığı altyapı eğitiminin yanı sıra takım içindeki dengeyi ve Beşiktaş’ın ilk yarı performansını değerlendirdi. Beşiktaş'ta gençlere yer verileceğinden emin olduğu için siyah - beyazlı takımı tercih ettiğini belirten Özyakup, "Beşiktaş’ın bu sezon gençlere şans vereceğini biliyordum. Artık oynamak istediğim için de Beşiktaş’ı tercih ettim. Bu tercihimden dolayı da çok mutluyum. Her şey şu anda çok iyi gidiyor.” dedi.

Galatasaray derbisinde yedek beklerken aklına çocukluk yıllarının geldiğini ifade eden başarılı oyuncu Özyakup, “Hollanda’daki Sultan Ahmet Camii’nin alt katında maçları yayınlıyorlardı. Özellikle derbi maçlarında çok dolu oluyordu. Ben de 10-11 yaşlarımda oraya gidiyordum. Galatasaray maçında yedek beklerken o günler aklıma geldi.” diyerek şöyle devam etti:

“Kamp döneminde transferlerle beraber altyapıdan çıkan birçok yeni oyuncu olduğu için birbirimize alışmamız gerekiyordu. Genç olduğumuz için bu süreci kolay atlattık. Ama bunda tecrübeli isimlerin de katkısı oldu. Yaş anlamında iyi bir denge yakaladığımızı düşünüyorum. Hırçın bir futbolcu değilim. Hatta Arsenal’de arkadaşlarım hep teknik oynuyorsun, hiç faul yapmıyorsun diyerek dalga geçerlerdi. Ama burada çok kolay kartlar yedim. Hatalar yaptım."

Fernandes ile arasının çok iyi olduğunu kaydeden genç oyuncu, "Aramızdaki iletişim çok iyi. Örneğin idmanda bir pozisyondan sonra şunu şöyle yapsaydın daha iyi olurdu gibi tavsilerde bulunuyor. Aynı şekilde maçlarda kendisini uyarmamıza da izin veriyor. Çok alçakgönüllü biri. Tanımayan insanlar gelip soruyorlar soğuk olup olmadığını. Ama sadece dışardan öyle görünüyor.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER