ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 23:39

Tolunay Kafkas: Sorumluluk bana ait


Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyetin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu söyledi.

Kafkas, 3-0 yenildikleri Fenerbahçe maçının ardından yaptığı değerlendirmede, maçla ilgili söylenecek çok fazla bir şeyin olmadığını belirterek, ''İki şey var. Birincisi sorumluluk bana ait. İkincisi Fenerbahçe Spor Kulübü'nü haklı galibiyetten ötürü tebrik ederiz. Maçın genelinde istediklerini sahaya yansıtamadık. Kırılgan ve agresif olmayan bir yapımız var. Bunun üzerinde çalışacağız.” diye konuştu.

Kafkas, Adrian’ın çizgiyi geçip geçmediği tartışılan pozisyonuyla ilgili bir soru üzerine, “Bizim sahadaki oyunumuz iyi değil. Gol oldu, ofsayt oldu, şu oldu, bu oldu, saha içinde bunları telafi edecek güce sahibiz. Gol olmaması, ofsayt olup olmaması çok önemli değil. Sahadaki görüntümüz iyi değil. Biz güçlü bir camiayız, mutlaka bunun altından kalkacağız.” diye konuştu.

Şehirde eski Fenerbahçe maçlarının havası olmadığı yönündeki bir başka soru üzerine de Kafkas, bu ruhu canlandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Bu noktada kendilerinden çok oyunculara sorumluluk düştüğünü kaydeden genç teknik adam, şöyle konuştu: “Tekrar bu camianın büyük camia olduğunu, kaybetmenin ve kazanmamın bir alışkanlık olduğunu öğreteceğiz onlara.”

FUTBOLCULARIN DEĞERLENDİRMELERİ

Bordo-mavili futbolculardan Celutska, çok önemli bir müsabakayı kaybettiklerini dile getirdi. Kendilerini zor günlerin beklediğini belirten genç futbolcu, oyunlarını geliştirerek bu durumu tersine çevirmek için çalışacaklarını söyledi.

Yasin Öztekin de beklenmedik anda yedikleri 2 basit golle geriye düştüklerini belirterek, “Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. İyi oynadılar. Bu maçı unutup önümüzdeki maçlara bakacağız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER