ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 08:03

Tofaş Basketbol Takımı yeni sezonda başarılı olmak istiyor

Tofaş Basketbol Takımı yeni sezonda başarılı olmak istiyor


Tofaş Basketbol Takımı, 2013-2014 sezonunun resmi açılışını, Tofaş Sosyal Tesisleri’nde, çok sayıda davetlinin katıldığı özel bir organizasyonla gerçekleştirdi. Kulüp yöneticileri ve teknik heyet, yeni sezonda başarılı olmak için çalışacaklarını kaydetti.

Bu sezon, Beko Basketbol Ligi, FIBA Eurochallenge Kupası ve Spor Toto Türkiye Kupası olmak üzere, üç ayrı kulvarda mücadele verecek olan Tofaş, yeni transferlerle başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Tofaş CEO'su Kamil Başaran, "İstihdam ve katma değer oluştururken topluma karşı sorumluluğumuzu da asla unutmuyoruz" dedi.

Başaran, geçtiğimiz 10 yılı bakıldığında Türk basketbolunda çok ilerleme olduğunu söyledi. Başaran şunları kaydetti; "Federasyon, teknik adamlar ve bilinçli seyircisi basketbolu her gün daha ileriye taşıyor. Bugün Türkiye'de 60 bin lisanslı basketbolcu bulunuyor. Federasyonumuzun hedefi; sayıyı 500 binin üzerine çıkarmak. Tofaş gibi altyapısı bulunan kulüplere çok büyük görevler düşüyor. Ne mutluyuz ki bize; Türk basketbolunun en önemli aktörlerinden birisiyiz. Bu yolda azimle çalışmaya devam ediyoruz."

Tofaş’ın yeni sezondaki hedeflerini değerlendiren Tofaş Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan ise "Yeni transferlerle takımımızı güçlendirdik. Bu sezon Basketbol Ligi ve Avrupa'da iddialı olacağız. Öncelikli hedefimiz, geçen yıldan daha iyi yerde olmak. Türkiye Kupası'nda ileriyi hedefliyoruz.Yeni bir sezona daha büyük başarı hedefleriyle giriyoruz. Yoğun ve verimli geçen bir hazırlık dönemi yaşadık. Bu sezon aramızdan ayrılan önemli oyuncularımız oldu. Ancak en az onlar kadar değerli ve tecrübeli yeni transferlerle takımımızı daha da güçlendirdik. Bu sezon Beko Basketbol Ligi ve Eurochallenge Kupası’nda zorlu bir mücadelenin içinde olacağız, öncelikli hedefimiz ligde ve Avrupa kupasında geçen yıl bıraktığımız noktadan daha ileri gidebilmek" diye konuştu.

Tofaş Takım Kaptanı Evren Büker da basketbolda elde edilen başarılara rağmen salonların boşluğundan yakındı. Tecrübeli kaptan şunları söyledi; "Ben eskiden futbol oynardım, basketbol maçlarına da giderdik. Şunu anlamamız lazım ülke olarak basketbolda Avrupa'da iyi yerlerde diyebiliyorsak bunu seyirciyle bütünleştirmemiz lazım. Türkiye Kupası maçları oynuyoruz salonlar boş."


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER