ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 14:00

Timsah, sert açıklamalarda bulundu


Bursaspor Kulübü, son haftalarda gerçekleşen hakem hataları sonrasında medya üzerinden tartışmaları alevlendirerek bir sonraki maçta avantaj elde etmek isteyen kulüplerin yaptığı yöntemin doğru olmadığını açıkladı.

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden çok sert açıklamalarda bulundu. Son haftalarda yaşanan hakem hataları ve sonrasında oluşturulmaya çalışılan gündem nedeniyle bir değerlendirme yaptıklarını belirten yeşil - beyazlılar, şu açıklamalarda bulundu:

"Sürecin en başından bu yana tavrını net bir şekilde ortaya koyan bir kulüp olarak, ligde son viraja girilirken ve tansiyon yükselmeye başlamışken, futbol ailesinin bütün kişi ve kurumlarını daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bir hafta lehte, diğer hafta aleyhte yapılan hataların ardından tartışmayı medya üzerinden alevlendirerek, bir sonraki maçta avantaj elde etme çabası doğru bir yöntem değildir.

Özellikle son iki sezon hakem hataları sonrası canı yanan kulüplerinin başında yer alan kulübümüzün tavrı nettir. Bursaspor’un hakem camiasından ve MHK’den tek beklentisi sadece ve sadece adil yönetim anlayışıdır. Bu doğrultuda hafta sonunda oynayacağımız karşılaşma başta olmak üzere lig sonuna kadarki bütün maçlarımızda gerek hakem atamaları konusunda gerek ise hakem kararlarının arkasında başka hesaplar görmek istemediğimiz belirtiyor, mücadelenin adil bir şekilde saha içinde başlayıp bitmesi gerekliliğini vurguluyoruz.

MHK - Kulüpler - Medya üçgeninde bazı çevrelerce yaratılmaya çalışılan kaos ortamındaki gelişmeleri dikkatle takip ettiğimizi ve her hangi bir haksızlık halinde sesimizi daha da yükseltmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER