ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2014 Cuma 17:10

TFF'den şok eden karar!

TFFden şok eden karar!

TFF, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın yarı final ve final maçlarına aday olmama kararı aldı.


Daha önce 2008, 2012 ve 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylık başvurusunda bulunan TFF, 2020 yılında düzenlenecek turnuvaya aday olmama kararı aldı.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), değiştirilen formatla birlikte EURO 2020'nin Avrupa’nın 13 şehrinin ev sahipliğinde düzenleneceğini açıklamıştı.

TFF Yönetim Kurulu'nun bugün İstanbul'da gerçekleştirdiği toplantı sonrası yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye'nin hem futbol hem de tesisleşme açısından böyle bir turnuvanın sadece yarı final ve finalleri değil tamamını üstlenecek bir noktada olduğuna inanıyoruz. Özellikle son dönemde 28 yeni stadyumun Gençlik ve Spor Bakanlığı, belediyelerimiz ve TOKİ tarafından Türk sporuna kazandırılmakta olduğunu hatırlatmak isteriz. Yakın zamanda mevcut modern stadyumlarımızla Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kapasite kriterlerine uygun 13 stadyuma sahip olacağız. Hal böyleyken Türkiye böyle bir turnuvayı stadyumları, iletişim alt yapısı, seyahat ve konaklama olanakları ve bunların da üzerinde futbol sevgisiyle tek başına yapabilecek bir ülke konumundadır. Yönetim Kurulumuz bu nedenle bugün UEFA EURO 2020 yarı final ve final müsabakalarına talip olmama kararı almıştır. Yönetim Kurulumuz ayrıca UEFA EURO 2024'ün tamamını almak üzere bir adaylık çalışması başlatılmasını kararlaştırmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz." 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER