ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:02

TFF'den Fenerbahçe'ye istifa tepkisi


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe Kulübü'nün Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'i istifaya çağırması sonrası çok sert açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapmış olduğu "Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na azalarak da olsa sürmekte olan güvenimizin devamı ile birlikte MHK Başkanı Zekeriya Alp’i istifaya davet ediyoruz." açıklamaları sonrası TFF sarı - lacivertli Kulübe cevap vererek çok sert açıklamalar yaptı. Fenerbahçe Kulübü'nün yapmış olduğu açıklamanın maksadı aştığını belirten TFF şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sayın Zekeriya Alp'i hedef alıp, istifaya davet eden açıklama, maksadını aşan, hakem camiasını kamuoyu nezdinde yıpratmayı amaçlayan ve Federasyonumuzca kabul edilemez bir üslubu içermektedir.

Sayın Zekeriya Alp, gerek oyunculuğu, gerekse yöneticilik dönemlerinde Türk futbolunun en saygın isimlerinden birisi olarak, tüm ülkede haklı bir kabul görmüştür. Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalar, Federasyonumuz tarafından her zaman takdirle karşılanmıştır. Türk hakemliğinin tarihi boyunca uluslararası platformda en büyük performans, onun Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı döneminde gerçekleşmiştir.

Hakem hataları, geçmişte olduğu gibi, dünyanın her tarafında yaşandığı gibi, futbolun en büyük organizasyonlarında da rastlandığı gibi, zaman zaman maalesef günümüzde ve futbolumuzda da yaşanmaktadır. Bu hatalar asla kasıt taşımamakta, tıpkı oyuncu ve teknik adamların da yaptıkları gibi insani yanılgıları, anlık değerlendirme yanlışlarını içermektedir.

Her kulübün lehine ya da aleyhine yapılabilinen bu hataları, bir maksada bağlamak, farklı ve kesinlikle benimsemeyeceğimiz bir niyetin tezahürü olarak algılamak ya da anlatmaya kalkışmak, sportif yaklaşım biçimi değildir. Türkiye Futbol Federasyonu, Sayın Zekeriya Alp'e çok özel bir değer vermekte ve böylesine saygın futbol adamı ile birlikte çalışmaktan mutluluk duymaktadır. Bu tür açıklamalarla, kulüplerimizin de futbolumuzun da bir yere varamayacağı ortadadır. TFF olarak bir kez daha herkesi sağduyuya davet ettiğimiz kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER