ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 22:37

TFF Ve MHK’ye Sert Tepki

TFF Ve MHKye Sert Tepki


Adana Demirspor Kulübü yönetim kurulu, TKİ Tavşanlı Linyitspor maçındaki hakem hatalarını gerekçe göstererek TFF ve MHK’ya yönelik sert bir açıklama yaptı.

“Üstümüze mi oynanıyor” başlığı altında sert ifadelere yer verilen açıklamada, "Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Komitesi’ne yönelik yaptığımız iyi niyetli çağrı-uyarı açıklamasına rağmen Pazar günü yaşadıklarımıza hala inanamıyoruz. Biz asla ‘lehimize idare’ istemedik. İstemeyiz de. Bu Adana Demirsporluluk ruhuna aykırıdır. Ama aleyhimize de çalışılmasın. Daha geçen hafta 5 maçın örneklerini vererek ‘hakem hataları’ ile kaybettiğimiz 11 puanı hatırlatıp ‘artık yeter’ demiştik. Ama üzülerek şahit oluyoruz ki uğradığımız haksızlıklar birilerine hala ‘yetmemiş.’ TKİ Tavşanlı Linyitspor maçının orta hakemi Suat Arslanboğa’nın yanlı, sürekli aleyhimize hizmet eden düdüklerini anlamak mümkün değildir. İki takımdan iki kişi yan yana geldiği her pozisyonda Adana Demirspor aleyhine düdük çalmak hangi mantığın ürünüdür! Aşırı sıcağa rağmen koşan mücadele eden Adana Demirspor atakları, fuzuli düdüklerle engellenmiştir. Çalınan düdük değildir, emeklerimizdir. Futbolcularımız emeğine yazık değil mi? 40 derece kavurucu güneş altında tribünlere koşan büyük Adana Demirspor taraftarına ve futbolcularımıza yazık değil mi? Bizlerin emeklerine yazık değil mi?” denildi.

"SADECE ADALET İSTİYORUZ"

Verilen hakem kararlarına çileden çıkmamanın mümkün olmadığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Çok rahat alacağımız, fark yapacağımız karşılaşmada öylesine akınlar kesildi, öylesine yanlış kararlar verildi, orta sahada öylesine trajikomik düdükler çalındı ki çileden çıkmamak elde değildi. Alakasız pozisyonlarda ofsayt çalındı. İkinci yarı başlarında bir pozisyonda TKİ Tavşanlı Linyit futbolcusu Volkan Kocaloğlu’na ilk yarıdan sarı kartı olması sebebiyle direkt kırmızı kart göstermesi gereken pozisyonda ikinci sarı kartı bile göstermemiştir. Neyse ki sağduyu sahibi taraftarımız ve futbolcularımız bu ‘bilinçli olmaya başladığını düşündüğümüz tahriklere’ uymadı. Buradan TFF’ye ve Merkez Hakem komitesine soruyoruz; Ya Suat Arslanboğa’nın bu denli yanlı-haksız yönetimi karşısında ceza sınırında bulunan kulübümüzün taraftarı çileden çıkarak toplu tezahürat yapsa ve sahamız Göztepe karşılaşmasında kapansaydı ne olacaktı. Yoksa zaten yapılmak istenen bu muydu ? Lütfen oynanan maçın tamamını izleyin ne demek istediğimizi, veryansımızı açıkça anlayacaksınız… Ve tüm camia olarak maçın gözlemcisinin Hakem Suat Arslanboğa’ya kaç puan verdiğini merakla bekliyoruz. Geçtiğimiz hafta yaptığımız çağrıyı yineliyoruz; Adana Demirspor kulübü olarak sadece ve sadece adalet istiyoruz”
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER