ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:47

TFF ve MHK'den hakemlere çağrı


Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üst Klasman Hakem Ara Semineri'nin resmi açılış töreni Antalya'da yapıldı.

Mardan Palace Otel'de yapılan açılış törenine Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriyya Alp, hakemler ve hakem eğitmenleri katıldı.

Hakemlere hitap eden Ufuk Özerten, hakemlerin futbolun en önemli yardımcı unsurlarından birisi olduğuna vurgu yaparak, "2005 yılında MHK Başkanlığı yaptığım dönemde de sizlerle hep yakından ilgilendim. Her zaman sakın kul hakkı yemeyin herkese eşit mesafede durun. Sahadan başınız dik ayrılın dedim. Şu anda hakemlerimizin daha iyi olması için her türlü desteği verdik. Sizlere en iyi eğitimleri veriyoruz. Sizlerin her zaman ileriye gitmesi her zaman yanındayız. Sizlerle iftihar ediyorum. Çünkü Türkiye'de yaşanan 3 Temmuz sürecinde hiçbir hakemin ismi geçmedi. Hakemler tabiki hata yapabilir ancak yanlış yapanı önce siz kendi içiniz de barındırmayacaksınız. Cüneyt Çakır ile başlayan bu çıkışı daha da yukarı çıkarmamız gerekiyor." dedi.

Cenab-ı Allah'ın affetmediği en önemli şeyin kul hakkı olduğuna vurgu yapan Özerten, hakemlerden kul hakkı yememeleri için uyarırken sözlerini şöyle tamamladı:

"Maçlara çıkın 90 dakikanızı maç için harcayın dünya ile bağlantınızı kesin. Herkese eşit mesafede durun ve düdük çalın. Bizler sizlere güveniyoruz."

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekerriya Alp de Türk hakemliğinin son yıllarda en kritik maçlarda görev yaptığını söyledi. Alp, "Artık hakemlerimiz yurt dışındaki görevler yapıyor. UEFA'nın ve FIFA'nın hakemlerimize vermiş olduğu değeri görüyoruz. Bazıları görse de görmese Türk hakemliği büyük aşama kaydedidiyor. Bazen her maçın mükememmel yönetilmediğini görüyoruz. Birkaç olumsuz yönetimlerle hakemleri başarısz gösterme niyetini anlamıyoruz. MHK olarak sezonun ilk yarısında göstermiş olduğunuz performans bizi mutlu etmiştir." diye konuştu.

MHK Başkanı, sezonun ikinci yarısında Türk hakemlerinin performansının daha da yüksek olacağını sözlerine ekledi.

Seminerin kalan bölümünde ise sezonun ilk yarısında maçlarda oynanan pozisyonların kritiği yapıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER