ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 13:39

TFF, maçları erteledi

TFF, maçları erteledi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Soma'daki maden faciası nedeniyle bugün ve yarın oynanması gereken tüm amatör ve profesyonel maçları erteledi.TFF'den yapılan açıklamada, Soma'da yaşanan facia nedeniyle dünden itibaren 3 günlük Ulusal Yas ilan edildiği ve bu çerçevede bugün ve yarın oynanacak tüm amatör ve profesyonel lig müsabakalarının ertelendiği bildirildi.
Açıklamada, 16, 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde tüm liglerdeki futbol maçlarının planlanan şekilde oynanacağı belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:
"Bu müsabakalar öncesi, sırasında ve sonrasında müzik yayını yapılmayacak, hakemlerimiz ve futbolcularımız sahaya siyah bantla çıkacak ve maçlardan önce Soma'da hayatını kaybeden yurttaşlarımız anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden milli takımımızın yarın oynanacak Malta maçına siyah bantla çıkması ve saygı duruşunda bulunulması için UEFA'ya başvurulmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunar, Soma'da kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı dileriz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER