ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 12:40

TFF, eleştirilere yanıt verdi

TFF, eleştirilere yanıt verdi

TFF, bugüne kadar hiçbir spor kulübünün, tribünlerden siyasi ve sosyal sloganlar sebebiyle PFDK'ya sevk edilmediğini bildirdi.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bugüne kadar hiçbir spor kulübünün, tribünlerden yükselen siyasi ve sosyal sloganlar sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmediğini bildirdi.

Konuyla ilgili yapılan yanlış içerikli yayınların kamuoyu algısını farklı bir yöne çektiğini belirten TFF, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Son günlerde, TFF Hukuk Kurulu tarafından, müsabakalar esnasında tribünlerde dile getirilen siyasi ve sosyal içerikli sloganların, PFDK'ya sevk sebebi olarak gösterildiği konusunda yayınlar yapılmakta ve bu tip yayınlarla kamuoyunda yanlış bir algı oluşturulmaktadır.

Bilinmesi gereken husus şudur ki müsabakalardaki TFF temsilcileri, tribünlerden yükselen ve belli sayıda bir grup tarafından dile getirilen her türlü sloganı not etmek ve raporlamakla yükümlüdürler. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bugüne kadar hakaret içeren çirkin ve kötü tezahürat dışında herhangi bir siyasi veya sosyal slogan nedeniyle kulüpler, Hukuk Kurulu tarafından PFDK'ya sevk edilmemişlerdir." 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER