ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 19:01

Terim'in Riera planı

Terimin Riera planı

Fatih Terim, Ambrabat'ın yerine Riera'yı düşünüyor. İşte Terim'in kafasındaki yeni kadro yapısı...


Galatasaray'da yönetim Ocak ayında yapılması planlanan transfer için teknik direktör Fatih Terim'in Başkan Ünal Aysal'la yapacağı görüşmeyi beklerken transferde önceliğin sol beke verileceği belirtildi.

Sezon başında sol bek transferi konusunda görüşmelerin yoğun bir şekilde sürdüğü sırada Ujfalusi'nin beklenmedik sakatlığı nedeniyle stoper takviyesi yapmak zorunda kalan sarı kırmızılıların ara transfer döneminde bu mevkiye takviye yapmaya kararlı olduğu öğrenildi.

Afrika Kupası nedeniyle Ocak ayı sonuna kadar takımdaki yerini alamayacak olan Amrabat'ın yerine Riera'yı orta sahanın solu için alternatif olarak gören tecrübeli teknik adamın sol bek transferine öncelik verilmesini istediği ifade edildi. Orta sahaya da takviye yapılabileceği vurgulanırken geçen sezon sonu geçirdiği sakatlığın ardından bu sezon henüz tam olarak form tutamayan Elmander'e diğer futbolculardan farklı bir program verildiği ve onun da ikinci yarıda takıma daha fazla katkıda bulunmasının hedeflendiği vurgulandı.

Bu arada sezon başında Toulouse'tan kiralanan ve attığı 11 golle ilk yarıyı gol kralı olarak tamamlayan Umut Bulut'la da masaya oturacak yönetimin sezon sonunda serbest kalacak olan golcünün takımda kalmasını planladığı ifade edildi.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER