ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 23:30

"Terim'in ne ifade ettiğini bilemiyorum ama..."

"Terimin ne ifade ettiğini bilemiyorum ama..."

Galatasaray 2. Başkanı Ali Dürüst, Karabükspor maçının ardından gündemdeki konular hakkında açıklamalar yaptı.


Galatasaray 2. Başkanı Ali Dürüst, Karabükspor maçının ardından yaptığı açıklamada "Şampiyonluk yolunda bir maç daha geride kaldı.3 puan aldığımız için mutluyuz. Fatih Hoca'ya verilen ceza ile ilgili açıklama yaptık zaten. Hukuksal bütün mecralari kullanacağız hakkımiızı arayacağız bu çifte standartı ortaşa koyacağız. Hukuk kuralları içinde kalmaya özen göstereceğiz." dedi.

Dürüst'ün açıklamalarından satırbaşları:

Fatih Hoca "İtiraz etmeyeceğiz" demişti?
"Hocanın o gün ne ifade ettiğini bilemiyorum ama biz bir kurumuz. Bunun gereklerini yerine getirmemiz lazım. Hukukun olduğu yerde de bunları zorlamamız lazım."

Federasyon ziyaretiyle ilgili...
"Bu konuyla ilgili başkanımız bir açıklama yaptı zaten. Biz cezalar ile ilgili değil, önümüzde 6 hafta olduğunu ve bu 6 haftanın zor geçeceğini herkesin dikkatli olması gerektiğini paylaştık. Dolayısıyla kalan süreyi en iyi şekilde eçirelim temennilerini ilettik."

Aysal'ın deplasman maçına gelmesi
"Hocamıza tabi destek buraya gelmekle olmuyor. Gelmek tabii ki destek. Sağolsun geldi bizi yalnız bırakmadı."

Galatasaray itiraz edecek mi?
"İtiraz edeceğiz. Nasıl ki Melo'ya olan cezaya itiraz etmiştik. Orada tahkimin verdiği kararlarda çelişki vardı. Ama ona rağmen biz hukukun kurallarını sonuna kadar zorlayacağız. Bu cezanın indirilmesi için zorlayacağız. Hukukun bütün kurallarını işletmemiz lazım."

Şampiyonluk Kadıköy'e kalir mı?
"Bütün maçlarımızı kazanmak için çıkacağız. Kadıköy'e giderken bütün maçlarımızı kazanarak gitmek istiyoruz."

Ordu-Trabzonspor maçında da kaleci Volkan topu yere vurmuştu ve kart görmemişti?
"Biz zaten çifte standarttan bahsediyoruz. Hakem öyle yorumlamış. Bunlar bütün spor kamuoyunun aklını karıştırıyor. Bunların olmaması gerekiyor."

Dürüst, "Fenerbahçeli yöneticlerin Galatasaray'ın sahasının kapanmaması konusundaki eleştirilerine ne diyeceksiniz?" sorusuna ise yanıt vermedi.
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER