ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 10:46

Terim, UEFA Fitness Semineri'ne katıldı

Terim, UEFA Fitness Seminerine katıldı

Galatasaray ve A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Fatih Terim, seminerde UEFA Eğitim Teknik Sorumlusu Ludolph ile söyleşi yaptı


Galatasaray ve A Milli Futbol Takımı'nın teknik  direktörü Fatih Terim, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ile Türkiye  Futbol Federasyonu'nun (TFF) ortaklaşa düzenlediği ''UEFA 2. Pilot Fitness  Semineri''ne katıldı. 
 
Kavacık'taki Limak Eurasia Otel'de gerçekleştirilen seminerin son gün  programına katılan Terim, UEFA  Eğitim Teknik Sorumlusu Frank Ludolph ile  "Fitness ve sağlık ekibinin üst seviye takımlarda teknik direktör ile çalışma ve  iletişim esasları" konulu söyleşi yaptı. 
 
Başındaki 5 dakikalık bölümü basın mensuplarına açık tutulan  programda, Terim'i tanıtan barkovizyon sunumunun ardından söyleşiye geçirildi.  Ludolph'un yönelttiği sorularla tecrübelerini aktaran Terim, oyuncudan teknik  adama, idari kadrodan sağlık ve fitness ekibine kadar tüm aktörlerin birbiriyle  uyum içerisinde ve birbirini tamamlayıcı şekilde çalışmasının hem başarıyı hem de  motivasyonu sağladığını belirterek, şunları söyledi: 
 
"Özellikle maç öncesi, maç sırası ve maç sonrası  sağlık ve fitness  ekibi, oyuncular ve benim aramda tam bir köprü vazifesi görürler. Fitness  ekibimiz, beraber yaptığımız antrenman programları ve bu programların  uygulanmasında, oyuncuların maçları en az sağlık riski taşıyarak ve en iyi  performansla tamamlamalarında, saha içinde hızlı ve doğru müdahalede, maç  sırasındaki her türlü müdahale ve maç sonrasındaki rejenerasyon ve soğuma  dediğimiz bölümde olmak üzere çok kritik rollere sahipler." 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER