ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 15:40

Terim: "Önce insan olmalıyız"

Terim: "Önce insan olmalıyız"

Sarı-kırmızılı takımın hocası Fatih Terim futbol okullarının açılışında iyi futbolcu olmaktan daha öte şeyler olduğunu söyledi.


Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Galatasaray futbol okullarıyla ilgili gerçekleşen toplantıya katıldı. Terim, "Kaliteli eğitim bizim için vazgeçilmez unsurdur. Burası Galatasaray ve burda bu ada yakışan işler olamalıdır. Yeni bir yol ve yeni bir yöntem ile G.Saray ailesini genişletmek, G.Saray ailesine yeni bireyler katmak. Sahamızla zeminimizle futbolcumuzla insani ilişkilerimizle ama önce iyi bir insan yetiştirmeliyiz. İyi futbolcu yetiştirmekten önce insan olmayı düşünmeliyiz. İyi insandan vazgeçmemeliyiz. Futbol akademilerinin esas amacı bu olmalı." dedi.

Bu işin felsefesini anlatan Terim, futbolcu yetiştirmekte önce kaliteli olup olmadığına değil iyi birer insan olmanın yollarının bulması gerekir dedi. Beraber gerçekleşecek olan yolculukta ekibine Müfit Erkasap'a teşekkür eden Fatih Terim çalışarak başarıya ulaşılması gerektiğini belirterek sözlerini noktaladı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER