ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Temmuz 2014 Pazartesi 19:02

Terim, kadın futbolu kulüpleriyle

Terim, kadın futbolu kulüpleriyle

Terim, kadın futbolu kulüplerinin temsilcileriyle bir araya geldi


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İstanbul Eurasia Limak Otel'de yapılan toplantıda Kadınlar 1. Ligi ve Kadınlar 2. Ligi kulüplerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

A Milli Takım Antrenörü Hamza Hamzaoğlu, A Milli Takım Kaleci Antrenörü ve Kaleci Eğitimi Departmanı Sorumlusu Alper Boğuşlu, Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Fatih İbradı ve Gelişim Ligleri Müdürü Erden Or'un da katıldığı toplantıda Kadınlar 1. Ligi'nden 10, Kadınlar 2.Ligi'nden ise 8 kulübün temsilcileri yer aldı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yaptığı açılış konuşmasında, daha önce tüm profesyonel liglerde yer alan kulüplerin antrenörleri ve Elit Akademi Ligi'nde mücadele eden kulüplerin akademi direktörleriyle görüş alışverişinde bulunduğunu, aynı derecede önem verdiği kadın futbolu için de kadın futbolu kulüplerinin temsilcileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Açılış konuşmasının ardından kulüp temsilcileri söz aldı. Bu organizasyonun Türkiye Futbol Federasyonu'nun ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in kadın futboluna verdiği değeri göstermesi açısından büyük önem taşıdığı görüşünde birleşen katılımcılar, sorunlarını, beklentilerini ve kadın futbolunu daha ileriye taşımak amacıyla hazırladıkları önerileri aktardı.

Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Fatih Terim, yeni dönemde kadın futbolunda eğitim anlamında önemli atılımlar atacaklarını söyledi. Terim ayrıca kadın futbolunun bilinirliğini artırıcı çalışmalar yapacaklarını, kadın futboluna ekonomik kaynak yaratacak girişimleri de hızlandıracaklarını kaydetti.

Toplantıya katılan BESEM Teknik Direktörü Feriha Paylar, "Türkiye'de ilklerin yaşandığı bir gün oldu. Fatih Terim'in bizlerle birlikte olması mutluluk verici. Bu Türkiye Futbol Federasyonu'nun kadın futboluna bakışını değiştirdiğini gösterdi. Kadın futbolunun yakın zamanda patlama yapacağına dair inancım arttı." şeklinde görüş bildirdi.

Kireçburnu Kulübü Başkanı Yaşar Kalender ise bu toplantının kadın futbolunda bir milat olduğunu belirtti. Kadın Futbolu Kulüpler Birliği Başkanı olarak çok mutlu olduğunu ifade eden Kalender, "Tüm katılımcılar sorunlarını, görüşlerini sunma fırsatı buldu, ortak noktalarda birleşti. Fatih hocanın bizlerle olması pozitif enerji verdi." dedi.

Adana İdmanyurdu Kulübü Başkanı Metin Taylancı ise "22 yıllık kadın ligleri tarihinin bugüne kadarki en verimli toplantısını gerçekleştirdik. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e, yönetim kurulu üyelerine ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e teşekkür ediyorum. Kadın futbolunun ilk defa bu kadar önemsendiğine bakarak bunları söylüyorum. Bu toplantıyla kadın futbolu kulüplerinin daha iyi yerlere gelmesi için federasyonun ve Fatih Terim'in destekleri olacağını gördük." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER