ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 09:33

"Terim İtalya'ya sadece..."

"Terim İtalyaya sadece..."

Galatasaray ile 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunan Terim için İtalya'ya sadece gezmeye gidebilir yorumu var.


İnter ve Roma'nın istediği Terim, "İtalya 2. vatanım, dönebilirim" açıklaması yapmıştı. Ancak 5 farklı yönetici, "Fatih Terim'in gönülden sözleşmesi var, G.Saray'ı bırakıp bir yere gidemez" yanıtı verdi

G.Saray'da Fatih Terim'e vize yok... İtalya'da verdiği röportajla olay yaratan ve İnter ile Roma'nın istediği İmparator'a yöneticiler gelecek sezon için izin vermiyor. Yöneticiler zaten Fatih Hoca'nın gideceğine de ihtimal tanımıyor.

Çizme'ye yaptığı açıklamada, "İtalya ikinci vatanım. Bir gün yeniden dönebilirim" diyen Fatih Terim, gelecek sezon için sinyal vermişti. Terim'in İnter ile Roma'nın kıskacında olduğunu ve menajerlerin bu operasyonu yürüttüğünü yazmıştı. Peki yönetim cephesinde durum nasıl?

Başkan Aysal dahil herkes konuşma yasağı olduğu için görüş bildirmedi. Ancak AKŞAM, 5 G.Saraylı yöneticiden fikrini sordu, hepsinin dili ortaktı: "Terim gitmez. Onu bırakmayız. Giderse de İtalya'ya sadece tatile göndeririz. Hocamızdan memnunuz. Şampiyonluk yarışı sırasında böyle spekülasyonlara izin vermeyiz."

SÖZLEŞMESİ GÖNÜLDEN

Bu sözlerden çıkan mesaj netti:

1) Fatih Terim'in 31 Mayıs 2014'e dek resmi sözleşmesi, G.Saray'la da gönül sözleşmesi var. Bir yere gidemez.

2) Hocamız gelecek sezonların takımını kuruyor. Divan Kurulu üyesi oldu, altyapıyı ayağa kaldıracak projeleri var. Ne Inter ne Roma kim olursa olsun resmi teklif gelse bile G.Saray'dan ayrılmaz.

3) Bu tür spekülasyon bilgiler ile uğraşmak istemiyoruz. Kimse G.Saray'ı transfer malzemesi yapmasın.

FATİH TERİM'İN PLANI NE?

Bu arada Fatih Terim cephesinde G.Saray'dan ayrılma planı kesinlikle yok. Ancak İtalya'dan gelen teklifler de hocanın hoşuna gidiyor. Çünkü İtalya'da aranan ve unutulmayan hoca olmak gurur verici. Çizme'de belki bir gün çalışmak istiyor Fatih Hoca ama şimdi sırası değil.

Çünkü Drogba-Sneijder'lı kadroyla Avrupa'da şampiyonluk hedefi var. Kulübü Avrupa'da ilk 10'a sokacak projelerin içinde bulunuyor. Florya'yı yeniden ayağa kaldırma planı çerçevesinde önemli yatırımlar yapıldı. İşte tüm bunlara gönül bağı da dahil edilince "Terim sadece Çizme'ye tatile gider" tezi güçleniyor.

Akşam

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER