ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 12:25

Tenis yaz spor okuluna 300 kişi katılıyor

Tenis yaz spor okuluna 300 kişi katılıyor


Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Yaz Spor Okulu kapsamında açılan tenis branşında antrenmanlar devam ediyor. Tenis kurslarında 300 Antalyalı genç eğitim alıyor.

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle yaz tatilini çocuklar Yaz Spor Okulları'nda geçiriyor. Hafta içi her gün yapılan antrenmanların Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100. Yıl Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Çocukların büyük ilgi gösterdiği 7-18 yaş gurubunun ayrı periyodik antrenmanına yaklaşık 300 çocuk katılıyor. Tenisin taktik kuralları ve teknik bilgileri hakkında temel eğitimleri antrenör Çağlar Özkan veriyor.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, spor okullarına bu yıl yaklaşık 7 bin 500 olduğunu açıkladı. Yaz spor okulları tarihinde bir rekor başvuru aldıklarını kaydeden İl Müdürü Hacıcaferoğlu, "Çocuklarımızın olimpiyat sporu tenisi tercih etmeleri çok güzel. Biz antrenörlerimizle birlikte spor adına ileriye dönük hazırlıklar yapıyor ve gençlerimizi bu yönde yetiştiriyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER