ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 16:12

Tenis: Uluslararası Büyük Bayanlar IC Cup Turnuvası


Tenis Federasyonu ve Ağrı Tenis Kulübü'nün düzenlediği 25 bin dolar ödüllü Uluslararası Büyük Bayanlar IC Cup Turnuvası'nda tek bayanlarda Belaruslu Ilona Kremen şampiyon oldu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tenis kortlarında yapılan turnuvanın final maçında Karadağlı Ana Veselinoviç ile Belaruslu Ilona Kremen karşı karşıya geldi.
Veselinoviç'i çekişmeli geçen mücadelede 2-0 yenen Kremen, şampiyonluğu elde etti.
Şampiyonluk kupasını ve ödül çekini Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan'ın elinden alan Kremen, burada yaptığı konuşmada, çok mutlu olduğunu ifade ederek, Ağrı'nın kendisine şans getirdiğini söyledi.
Maçın çok zor geçtiğini anlatan Kremen, "Burada bize desteklerini esirgemeyen Ağrı halkına çok teşekkür ediyorum. Ağrı insanını çok sevdim, burada olmaktan çok mutluyum. Bundan sonraki hedefim diğer bütün turnuvalarda şampiyon olmak. Bunun için daha çok çalışacağım. Gelecek yıl Ağrı'da tekrar bir turnuva düzenlenirse buraya gelmekten büyük memnuniyet duyarım. Ağrı'dan güzel anılarla ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.
Vali Tekinarslan da kentte düzenlenen güzel bir organizasyonun gururunu yaşadığını belirterek, Ağrı'nın hep böyle güzel işlere ev sahipliği yapmasını ve adını güzel işlerle duyurma çabası içinde olduklarını kaydetti.
Turnuva kapsamında 18 ülkeden yaklaşık 100 sporcunun Ağrı'ya geldiğini ifade eden Tekinarslan, "Tenis, gerçekten insana huzur veren ve dinlendiren bir spor. Herhangi bir hırçınlığın, kavganın olmadığı, ihtiyacımız olan spor dallarından biri. Bunun için Ağrılılar olarak tenise daha çok sahip çıkmamız lazım. Bu şampiyonluk sadece Ilona'nın değil, aynı zamanda Ağrı'nın da şampiyonluğudur" dedi.
Ağrı'nın son 3 yıldır düzenlenen tenis organizasyonlarıyla teniste marka şehir olma yolunda emin adımlar attığını belirten Ağrı Tenis Kulübü Başkanı Kasım Kaya da Ağrı'nın Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde tenis alanında kendini ispatlamış, gerek oyuncu kapasitesi gerekse alt yapısıyla tenis camiasının saygısını kazanmış bir şehir olduğunu ifade etti.
Bundan sonraki hedeflerinin gelecek yıllarda Ağrı'da daha büyük organizasyonlara imza atmak olduğunu belirten Kaya, tenis sporunu başta Ağrı olmak üzere tüm Türkiye'de yaygınlaştırmak için gerekli her türlü çabayı gösterdiklerini dile getirdi.
Organizasyonda emeği geçenlere plaket takdim töreninin ardından Vali Tekinarslan ve Kremen tarafından şampiyonluk pastası kesildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER