ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:49

‘Temiz Futbol’ için Ankara’da buluştular


Türkiye Fair Play Platformu üyeleri ‘Temiz Futbol’ için Ankara’da sessiz eylem gerçekleştirdi. Trabzonspor taraftarları öncülüğünde gerçekleştirilen eylem Güven Park’ta yapıldı.

Yaklaşık 50 taraftarın bir araya geldiği eylemde ‘Temiz Futbol’ pankart açarak ellerindeki dövizlerle bir süre sessiz kaldı. Daha sonra alkışlar eşliğinde ellerinde bulunan döviz ve pankartları yere bırakan futbol severler, daha sonra bir süre sesiz eylemlerini devam ettirip olaysız bir şekilde dağıldılar.

Platform adına açıklama yapan Sedat Yılancı, etkinliğin tamamen temiz futbol için olduğunu vurgulayarak, eylemi sadece bir takım veya bir takımın taraftarlarının organizasyonu olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi. Türkiye’de birçok şehirde şuan bu eylemin gerçekleştirildiğinin altını çizen Yılancı, şöyle konuştu:

“Temiz futbol eylemleri 35 hafta önce İstanbul’da başladı. Yağmur çamur demeden İstanbul, Bursa, Ankara, Trabzon gibi birçok şehirde bu eylem devam ediyor. Aynı eylem UEFA’nın merkezinde de şuan yapılıyor. Biz adalet istiyoruz. Burada toplanan hiç kimse şimdiye kadar kupa istemedi. Sadece isteğimiz adaletin yerini bulması. Tenekenin peşinde koşmuyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER