ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 13:35

"Teklifleri geri çevirdim"

"Teklifleri geri çevirdim"

Başarılı teknik direktörlerinden Ziya Doğan, PTT 1. Lig’den bir çok teklif aldığını ama kabul etmediğini söyledi.


Beşiktaş'ın eski efsane isimlerinden ve günümüzün başarılı teknik direktörlerinden Ziya Doğan, PTT 1. Lig’den bir çok teklif aldığını ama kabul etmediğini söyledi.

İstanbul Şirinevler'de Karadenizli'lere ait bir lokantanın açılışına davet edilen ve burada basın mensuplarına kariyeri ve Beşiktaş hakkında açıklamalarda bulunan Ziya Doğan, birçok 1. Lig takımından teklifler aldığını fakat hedefinin daha farklı olduğu için bunu kabul etmediğini belirtti. Doğan, şöyle konuştu:

“Ben kendi değerimi çok iyi biliyorum. Hangi imkanlarla neleri başaracağımı biliyorum. Bir gerçek var gelin beni alın diye kimseye de bir şey demeyeceğim. Ama PTT 1. Lig’i asla düşünmüyorum. Şu anda halimden memnunum. Süper Lig’de görev yapmayı bekliyorum."

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNE VE AYBABA'YA 'FEDA' TEPKİSİ

Tecrübeli teknik adam Beşiktaş formasının her zaman 3 puan beklediğini ve kulübün, 'her konuda küçülmeye gidiyoruz' diye açıklama yapmasının yanlış olduğunu belirten Doğan, şöyle konuştu:

“Beşiktaş’ta Samet (Aybaba) hoca teknik direktör oldu. Bence kamuoyunu yanılttılar. Kulüp küçülmeye gidiyoruz diye açıklamalar yapmaya başladı. Bu Beşiktaş’a yakışmaz. Takımı tek tek ele aldığımızda diğer takımlardan farkı yok. Gençleştirme operasyonu anlatıldığı gibi çıkmadı. Ben Beşiktaş’ın kadrosunun yeterli olduğunu düşünüyorum.”

Siyah – beyazlıların, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa kupaları maçları sebebiyle avantajlı bir durumda olduğunu belirten Ziya Doğan, “Beşiktaş’ın rakipleri 3 – 4 günde bir maç yapıyor. Bu da Beşiktaş için bence önemli bir avantaj." şeklinde konuştu.

Son olarak Quaresma içinde değerlendirmelerde bulunan Ziya Doğan, Quaresma meselesinin bu durumlara getirilmeden çözülmesi gerektiğini söyledi. Doğan, “Quaresma bu duruma gelmeden çözülmeliydi. Sezona başlarken kadroda düşünülmeyen ve kampa bile çağrılmayan bir futbolcunun değeri düşürüldü. Ne yapıp edip allanıp pullanıp satılmalıydı.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER