ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:41

Tekerlekli Kayak Şampiyonası Beylikdüzü’nde başlıyor

Tekerlekli Kayak Şampiyonası Beylikdüzünde başlıyor


Beylikdüzü, ülkemizde ilk defa yapılacak Türkiye Tekerlekli Kayak Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. 18-19 Mayıs tarihlerinde Gürpınar Sahili’nde yapılacak şampiyona iki kategoride gerçekleştirilecek.

İlk gün uzun parkur 10 bin metre, ikinci gün ise kısa parkur 400 metre yarışları yapılacak. Bu organizasyonun bir özelliği de Kayak Federasyonu’nun ilk kez bir belediye ile birlikte bu şampiyonayı düzenlemesi olarak gösterildi. Yarışa 125 kişi katılacak. Şampiyona öncesi ayrıca bu akşam saat 21.00’de belediye ana bina önünden başlayacak kortej yürüyüşü Fatih Sultan Mehmet Camii önünde son bulacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Kayak Federasyonu, Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Kayak İhtisas Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilecek organizasyonunun hedefi Tekerlekli Kayak Dünya Şampiyonası’nı Beylikdüzü’ne getirmek olarak açıklandı.

Gürpınar sahili Beylikdüzü Belediyesi ekipleri tarafından sıkı bir çalışma sonucu şampiyona için hazır hale getirildi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun ve ekibi, yarışmanın yapılacağı Gürpınar Sahili'nde incelemelerde bulundu.

Tüm Beylikdüzü halkının da davet idildiği yarışlar yarın saat 10.00'da başlayacak. Yarışlar Büyük Bayan-Büyük Erkek-Genç Bayan-Genç Erkek (10.000 mt. veya 15.000 mt.) Yıldız Bayan-Yıldız Bay (5000 Mt.) olarak yapılacak. Gürpınar Sahili'ndeki yarışın ilk etabı saat 16.00'da tamamlanacak.

Yarışlar 19 Mayıs Pazar günü saat 15.00'te ikinci etapla başlayacak. Bütün kategoriler (200 Mt. Sprint) olarak yapılacak ve saat 18.00'de bitecek. Yine Gürpınar Sahili'nde saat 19.00'da da ödül töreni yapılacak.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER