ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:52

TAV'dan, Trabzonspor'a cevap


TAV, Trabzonspor Kulübü ile aralarındaki ‘basit bir ticari ilişkinin’, skandal olarak duyurulmasından üzüntü duyduğunu bildirdi.

TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Eda Bildiricioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TAV Turizm olarak, Trabzonspor Kulübü’nün 4 yıldır tüm seyahat, bilet ve konaklama hizmetlerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Haberlere konu olan Trabzonspor Kulübü’nden yapılan ödemenin de bu hizmetler ile ilgili olarak vadesi geçmesine rağmen tahsil edilememiş bedellere karşılık alınan çeklerin ödenmesi olduğunu savunan Bildiricioğlu, “TAV Turizm’in yukarıda belirtilen hizmetlere karşılık, Trabzonspor Kulübü’nden halen cari olarak alacakları da bulunmaktadır. Bu alacaklar ile ilgili Trabzonspor Kulübü ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde tarafımıza bir ödeme planı verilmiştir. Basit bir ticari alacak ilişkisinin medyada skandal olarak duyurulmasından duyduğumuz üzüntüyle, konunun aslını kamuoyuna açıklama gereksinimi duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor yönetimi, dün kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, bundan sonra TAV Şirketler Grubu’yla çalışmama kararı aldığını duyurmuştu. Alınan kararın gerekçeleri arasında, mayıs ayındaki olağanüstü genel kuruldan bir gün önce TAV’a kesilen çekler ve genel kuruldan hemen sonra da bu çeklerin ödenme şekli gündeme getirmişti. Yeni yönetimin yanlış bilgilendirildiği iddia edilen açıklamada, kulüp eski müdürü Sinan Zengin ve eski Başkan Sadri Şener eleştirilmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER