ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 11:06

Tatvan’da satranç turnuvası başladı


Uluslar arası düzeyde yapılan organizasyonla, Bitlis’in Tatvan ilçesinde “Satranç Turnuvası” düzenlendi. Gençlik Haftası kapsamında, Tatvan Spor Salonu’nda düzenlenen satranç turnuvasına 10 ilden 250 sporcu katıldı.

Turnuva hakkında gazetecileri bilgilendiren Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, turnuvanın puanlama usulüyle yapıldığını ve 4 gün süreceğini söyledi. Her bir sporcunun 9 tur boyunca maç yapacağını belirten Güven, şunları ekledi:

“Yapılacak olan karşılaşmalar sonucunda, puanlama sırasına göre ilk 10 sporcuya ödül verilecek. 4 kategoride yapılacak olan satranç turnuvasına Ankara, İzmir, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Van, Muş, Bitlis illerimiz ve ilçelerimizden toplam 250 sporcu katılım gösterdi. 4 gün sürecek olan müsabakalarda tüm yarışmacılara başarılar diliyorum.

Ayrıca, bu güzel organizasyonun salonumuzda yapılmasına katkı sunan, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok ve Türkiye Satranç Federasyonu Bitlis İl Temsilcisi Mesut Araboğa’ya katkılarından dolayı teşekkür ederim. Bu tür etkinliklerimiz kapsamlı bir şekilde geliştirilerek devam edecektir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER